• Fashion News  • Converse představuje svoji Dia De Muertos kolekci

Converse představuje svoji Dia De Muertos kolekci

Converse představuje svoji každoroční halloweenskou kolekci, která vzdává hold mexickému svátku Dia de Muertos. Letošní edice je rozšířená o oblečení a dětské boty.

Den mrtvých (Dia de Muertos) vychází ze spojení katolické tradice přinesené do Ameriky Španěly s různými indiánskými zvyky Mexika. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších mexických tradic, která připravuje duše zemřelých na cestu. Probíhá první dva dny v listopadu jako oslava života a smrti ve městech a vesnicích po celém Mexiku a Latinské Americe. Se svátkem se pojí významné symboly, jako jsou barevné Calaveras (lebky), Calaca (kostry) a Papel Picado (vyřezávaný papír). Ty jsou spolu s rozsvícením svíček, velkými průvody a večírky, kostýmy, písněmi a tancem vizuálně nejsilnějšími projevy Dia de Muertos.

Tyto složité dekorace a symboly jsou hlavní inspirací limitované kolekce Converse Dia de Muertos. Converse oslavuje tuto událost limitkami již od roku 2021 a každý rok posouvá to, jak uctít a oslavit tradici Dne mrtvých. Letošní kolekce se rozšířila o oblečení, doplňky a dokonce i tenisky pro děti tak, aby svátek mohla uctít celá rodina.

Ožívají tak klasické modely Chuck Taylor 70, ale i ty s vyvýšenou podrážkou jako jsou CTA Lift, Run Star Legacy CX spolu s oblečením a doplňky. Spolu vzdávají hold emblematickým tradicím, ikonám a charakteristickým barvám svátku Día de Muertos. Barevná paleta a styl grafiky jsou letos inspirovány prvky Papel Picado, jemně vyřezávanými papírovými výstřižky, které jsou součástí mnoha tzv. Ofrendas a visí po ulicích Mexika během celé oslavy.

Opakující se motivy lebek a květin reprezentují setkávání živých a mrtvých. Ilustrace jsou složitě vyřezávané a malované různými vzory a designy. Na počest rodiny má tato kolekce na jazyku každého modelu obuvi funkci „apellido,“ která nabízí možnost přizpůsobit každý pár tím, že přidáte rodinné jméno. Zajímavé detaily objevíte i na originálních podrážkách, ale také po setmění – například model Converse x Day of the Dead AT-CX High-Top má reflektivní potisk, který ve tmě svítí.

Kolekce je k mání na oficiálním českém e-shopu www.converse.cz.

Foto: archiv značky