• Lifestyle  • Čtvrtá řada The Crown na Netflixu budí pozornost. Už jste ji viděli?

Čtvrtá řada The Crown na Netflixu budí pozornost. Už jste ji viděli?

Seriál The Crown se už dlouhou dobu objevuje na nejvyšších místech žebříčku v Česku. Už jste viděli tento seriál na Netflixu?

Pokud jste fanoušky historie a historických filmů, tento seriál je přímo pro vás. Provádí vás životem britské královny a zároveň vás nezahlcuje zbytečně mnoha letopočty a fakty. Sama královna seriál viděla a moc si ho pochvaluje. Radost jí dělá i fakt, že je pravdivý. Seriál je natočen podle stejnojmenné knihy. Seriál, stejně jako kniha se zaměřuje na autoportrét královny Alžběty II. Můžeme se vcítit do její kůže při těžkých životních rozhodováních.

„Seriál sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století.“Netflix

Pokud se na seriál podíváte, vtáhne vás do děje na tolik, že se od něj nebudete moci odtrhnout.

V nově vydané čtvrté sérii se dostáváme k životům prince Charlese a princezny Diany, která tragicky zahynula při autonehodě. Právě tato série vzbudila kritiku u spousta lidí. Stěžují si na nepravdivost informací ohledně Charlese a chybné detaily týkající se princezny Diany (například jiná barva šatů). Z tohoto důvodu požaduje britský ministr kultury, aby Netflix uvedl, že se jedná o fikci nikoli o realitu.

5 důvodů, proč se na seriál podívat:

  • Seriál má velmi dobré herecké obsazení. Díky výkonům hlavních herců vás lépe vtáhne do děje a dokážete s nimi prožívat jejich starosti.
  • Kamera. Obraz a vizuál celého filmu je neuvěřitelný. Dobové kostýmy, rekvizity, lokace. To vše dodává filmu na atmosféře.
  • Zábavnou formou se dozvíte zajímavosti ohledně britské historie.
  • Poznáte britskou královnu a rozhodně na ni začnete přihlížet jinak.
  • Odpočinete si od práce a problémů, které máte. Uvařte si čaj, zalezte pod peřinu a vychutnejte si seriál, který se Netflixu rozhodně povedl!

Zdroj: Netflix