• Fashion News  • Nejlepší módní kampaně světových značek pro léto 2021

Nejlepší módní kampaně světových značek pro léto 2021

Teploty nám den co den stoupají, a proto je na čase si připomenout letní kampaně a kolekce z dílen těch nejznámějších módních domů. Jakými módními trendy a příležitostmi se nechaly známé značky jako například Chanel, návrhář Giambattista Valli nebo Fendi inspirovat pro letní sezónu 2021? V dnešním článku si představíme ty nejlepší kolekce z řad „haute coulture“, ale i „ready-to-wear“. Tak pojďme se na to podívat!

CHANEL

Haute coulture kolekce francouzské značky Chanel se nesla ve znamení elegance a jemnosti. Značka představila pod taktovkou Virginie Viard sérii několika krásných modelů, které se nesly ve stylu “ Wedding of the century“. Od tvídových kostýmků, přes detaily propracované šaty, kde byl v hlavní roli například volánky, tyl ale i nejrůznější barevné kombinace a vzory, se na módní přehlídce letní kolekce objevily mezi hosty také známé osobnosti, jako je Penelope Cruz.

GIAMBATTISTA VALLI

Návrhář Giambattista Valli je asi nejvíce znám svými návrhy, kdy klade důraz na vrstvení látky. Nebylo tomu jinak ani teď. Ve své letní kolekci, která spadala do haute coulture představil několikery šaty, kde hlavní dominantou byla bohatá sukně nebo díky vrstvení látky v horní oblasti netypické „volány“.

Kromě těchto návrhů se také pustil do „jednodušších“ a v jeho kolekci také můžeme uvítat tzv. „ready-to-wear“, která je inspirována porcelánem z 18.století. Valli mimo jiné chtěl v této kolekci, která přišla po dlouhém celosvětovém lockdownu, spojit „coulture“ a konfekci.

“There are no more red carpets or big events, but there is more intimacy; more honesty.”

Giambattista Valli

FENDI

Posledním za nás velice povedenu kolekci můžeme řadit i tu z módního domu Fendi. Tuto kolekci „proslavilo“ hned několik věcí. Zaprvé to, že ji představil Kim Jones, který se teď kromě tím, že patří mezi největší mužské designéry, může pyšnit také svoji první dámskou kolekcí. Další je samotný „námět“. Tím byla především ženskost spojená s dílem od Virginie Woolf – Orlando, kde se řeší genderové otázky. Posledním bodem jsou celebrity, které oblékly kolekci na přehlídková mola. Mezi největší ikony patří Kate a její dcera Lila Moss, které tak vytvořily dokonalý pár, a to nejen ve vztahu matky a dcery.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11