• Beauty  • DailyStyle inspo: Přirozené líčení podle známých tváří

DailyStyle inspo: Přirozené líčení podle známých tváří

Přirozené líčení neboli „natural look“ úspěšně proplouvá beauty světem již několik sezón a se vším tím Bio/Eco/Vegan okolo nás se stává čím dál tím více oblíbenější. A jak by také ne, pokud se o pleť pravidelně staráte, není důvod obličej zatěžovat vrstvy líčidel, a která z nás by po ránu nechtěla strávit co nejméně času v koupelně? Tento typ líčení pochopitelně preferuje také množství známých tváří, pojďme se jimi tedy společně inspirovat.

Cameron Diaz

O Cameron Diaz je všeobecně známo, že dlouhou dobu se svou pletí bojovala a trpěla silným akné, které zakrývala velkou vrstvou makeupu. O kráse i o svých trablech s pletí napsala dokonce dvě knihy, a to „The Body Book“ a „The Longevity Book“ (pokud jste ještě nečetly, vřele doporučujeme!). Není tedy divu, že se stala velkou zastánkyní přirozeného vzhledu a svoji pleť si nyní dost užívá. Její trik spočívá v tom, že používá rtěnku jako tzv. multilíčidlo, takže ji velice často používá i jako tvářenku. Díky tomu líčení působí opravdu velice přirozeně, sjednoceně a šťavnatě.

Jessica Alba

Herečka Jessica Alba upřednostňuje přirozenost a věří pouze v sílu produktů, které neprošly žádnými chemickými procesy (je zakladatelkou kosmetické značky Honest Beauty, která dokonale tuto filozofii splňuje), a její líčení to opravdu potvrzuje! Nesporným faktem je, že je přirozeně tak krásná, že jí k dokonalosti stačí jen málo.

Jennifer Aniston

Je třeba něco dodávat? Jennifer je přímo královnou přirozeného, nenuceného makeupu a vypadá vždy božsky!

Reese Whitherspoon

„Pravá blondýnka“ je jedna z těch, které si vystačí i bez tuny líčidel a stále budou vypadat jako panenky.

https://www.instagram.com/p/B-kKRvOgAXn/

Margot Robbie

Tato australská herečka to s make-upem vážně umí! Její velká přednost je přirozeně husté obočí, které dominuje celému obličeji, letos je navíc velice trendy. Margot Robbie je také velkou milovnicí „nude“ rtěnek a rozjasňovače, díky kterému celý obličej dostane zdravý nádech a efekt neustále opálené, zářivé pleti. Zkuste použít rozjasňovač i na oční víčka a nechte pleť spolu s posledními letními paprsky zazářit.

Blake Lively

Vybavujete si nějaký okamžik, kdy byste viděli Blake „zmalovanou“ jako velikonoční kraslici ? My také ne! Přestože se na červený koberec nebojí vynést ani kouřové líčení nebo výraznější rtěnku, stále působí decentně a „fresh“. Nebojte se tedy do hry zapojit kouřové oči, když zvolíte světle hnědé a meruňkové tóny, budete působit stále dost „natural“.

Jessica Biel

Tato oblíbená herečka, modelka a v neposlední řadě také manželka zpěváka Justina Timberlakea moc dobře ví jak působit nenuceně i když je právě nalíčená. Dominantou jejího obličeje jsou bezpochyby velké plné rty, a proto je velice ráda zvýrazňuje lesky a rtěnkami a zbytek obličeje zpravidla nechává „nahý“.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7