• Fashion News  • Daniel Wellington – Must have!!!

Daniel Wellington – Must have!!!

“V jednoduchosti je krása”, přesně tato věta vystihuje božské hodinky Daniel Wellington. Kde se ale onen Mr. Wellington vzal? Ačkoliv by se mohlo zdát, že je to sám zakladatel značky DW, není tomu tak. Filip Tysander stojí za zrodem této značky, ale kdo je tedy Daniel Wellington?

Filip Tysander je švédský novodobý hodinářský mistr a vášnivý cestovatel. Během své cesty po Britských ostrovech se seznámil s mužem, ale nebyl to ledajaký muž, byl to muž, jenž měl pozoruhodnou a inspirující schopnost působit jako neodolatelný gentleman, přičemž stále zůstával přirozený, uvolněný a nenáročný. Jeho styl byl dokonalý a pyšnil se svými milovanými hodinkami Rolex, nosil je navlečené na starém zvětralém NATO popruhu. A jeho jméno? Daniel Wellington, jak jinak.

Filip Tysander

Filip Tysander

Mezi těmito muži velmi rychle vzniklo silné pouto v podobě přátelství. Daniel inspiroval Filipa každým dnem čím dál více, nejen svými zajímavými životními příběhy, ale především svým prvotřídním a nadčasovým módním stylem. To, jak dokázal spojit volnost a eleganci v jedno, ho uchvátilo natolik, že se rozhodl jej zakomponovat do vlastní řady hodinek.

,,Nicméně jsem cítil, že je důležité, aby byly hodinky tenké a elegantní – chtěl jsem čistý design, bez spousty zbytečných funkcí. Hodinky, které budou vypadat dobře s různými vzory a barvami klasických NATO popruhů.“

67117780-e1415691610847

Právě spojením dvou světů, spojením anglického a švédského myšlení vznikla v roce 2011 značka Daniel Wellington.  Tento tradiční, přesto svěží návrh osloví téměř každého člověka se smyslem pro klasický, minimalistický a nadčasový design.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6.