• Lifestyle  • Dáte si Espresso kávu?

Dáte si Espresso kávu?

Pokud si chcete vychutnat tradiční atmosféru Itálie i u Vás doma, začněte hned ráno, dobrou kávou. Ital si jí dává při cestě do práce ve své oblíbené kavárně, a to buď samotnou, nebo se sladkým pečivem. Objevili jsme v Praze jednu takovou, do které se rozhodně zamilujete.

Kousek od Národního divadla se nachází maličká kavárna Espresso Pštrossova 27. Podle názoru redakce Dailystyle.cz, je to kavárna, která nám tady chyběla. Na přízemí rohového domu s výhledem na půvadné náměstičko, kde je možné se na chvíli pozastavit a ochutnat jemnou chuť espressa, nezapomenete. Milovnice módy a především italského městského stylu života, Veronika Fiřt, otevřela v únoru loňského roku tuto stylovou kavárničku. Vizuální koncept vymyslela se svým manželem designérem Otou Fiřtem. Interiér, který potěší každé oko, co má rádo hezké věci. Kombinace černé a bílé barvy, evokuje to, že nabízí černou kávu a bílé mléko. Veronika získala povolení k vytvoření malé zahrádky, a využila také původní markýzy, která je součástí domu. Nyní je to příjemný úkryt před netropickým horkem.

 

Co je ale nejdůležitější… Mimořádná chuť kávy, jemná a lahodná. Výběr směsí arabiky a robusty (70-30),  jde proti proudu ovocno-kyselých chutí, což je v Praze jev skoro nevídaný, a o to více ceněný. Každá desátá káva zdarma. Štamgasti navštěvují Espresso Pštrossova 27 z ještě jednoho důvodu, a to je ořechová bábovka, udělána rukama Veroniky s plnou láskou, mimochodem od maminky dvou dětí. Jak říká sama, je to jako droga pro naše návštevníky a já jsem ráda za zrovna takový komentář.

 Malá italská domácnost Espresso Pštrossova 27 je jako ukrytý poklad, ale stojí to za to!