• Lifestyle  • Deelive otevřel největší prodejní galerii českého designu v Praze!

Deelive otevřel největší prodejní galerii českého designu v Praze!

Skvělá zpráva pro milovníky kvalitního designu: v Pražském centru, přímo na Smetanově nábřeží, v bezprostřední blízkosti Národního divadla, nově naleznete design store značky Deelive. Na bezmála 200 metrech čtverečních zde na vás čeká kurátorský výběr bytových doplňků, skla, svítidel, šperků, módy a módních doplňků, hraček, knih i kosmetiky, navržených úspěšnými českými designéry i novými talenty.

„Deelive funguje ve dvou úrovních; jako značka, která nabízí vlastní bytové doplňky a nábytek, navržené a vyrobené v České republice, a jako obchod, který představuje výběr toho nejlepšího z české designérské scény,“ vysvětluje Markéta Háková, která stojí za realizací projektu Deelive design store. „Naším záměrem je přinášet lidem radost již při samotné návštěvě obchodu a samozřejmě i ze zakoupení některého z produktů. Mezi ně patří například vázy a světla od studia Dechem, vázy a šálky od Bisquit, šperky od Zorya, Nastassii Aleinikavy, Kláry Šípkové či Janji Prokić, móda značky Leeda či oděvy designérky Jaroslavy Jindrákové, kabelky a batohy PBG a Braasi a mnoho dalšího. Exkluzivně a pouze v Deelive design store jsou k dostání čokolády Rozbíjím se, batohy Ether a móda či doplňky od Zdeňky Imréczeové. Každý produkt u nás hýčkáme jako umělecké dílo a prodáváme s láskou,“ doplňuje Markéta Háková.

Nově otevřený Deelive design store je otevřen od pondělí do neděle vždy od 10 do 20 hodin na adrese Smetanovo nábřeží 344/4, Praha 1. Je součástí konceptu „SmetanaQ“, který v nově zrekonstruované historické budově v samém srdci Prahy spojuje dílny designérů, café/bistro, galerii a designový obchod. Ten je v současnosti díky širokému výběru produktů a prodejní ploše téměř 200 metrů čtverečních největší prodejní galerií českého designu v Praze. Návrh vnitřních prostor obchodu včetně mobiliáře zpracovalo studio PH architecture/Design Petra Háka. Nejen díky vystaveným produktům, ale i díky právě zmíněnému řešení mobiliáře a celého unikátního interiéru a jeho prostorového řešení, je návštěva obchodu skutečným zážitkem. Jednoznačně stojí za to i pokud si neplánujete nic zakoupit.

Celý objekt je zrekonstruován ve vkusně minimalisticky utilitárním stylu, doplněném pouze designovými svítidly a včetně chodeb, schodišť a užitných prostor má jedinečnou atmosféru. Pro veřejnost slouží v objektu také kavárna, přímo sousedící s obchodem, kde si můžete vychutnat sklenku aperolu nebo domácího ledového čaje s výhledem na rušné nábřeží. Její interiér je také zaplněn jedinečnými designovými kousky a celkově její koncept zve jak k posezení s přáteli, tak třeba k formálnější pracovní schůzce. Ve třetím patře pak naleznete galerii, která opět stojí za návštěvu bez ohledu na právě vystavená díla, už kvůli jedinečnému výhledu na Vltavu a protější břeh s Pražským hradem.

Zdroje: 1, 2,