• Lifestyle  • „Diamonds Are Forever“ aneb diamantové šperky se opravdu vyplatí

„Diamonds Are Forever“ aneb diamantové šperky se opravdu vyplatí

Diamanty jsou věčné – kdo by neznal toto pravdivé rčení? Diamant je nejtvrdší přírodní minerál. Jedná se o krystalickou formu uhlíku. Pochází z řeckého „adámas“, což znamená nezničitelný. Takové totiž diamanty opravdu jsou. Na prodej diamantových šperků se specializuje na českém trhu ryze česká firma Danfil Jewellery. A nenechte se mýlit – nemusíte být milionáři, abyste si takový luxusní šperk mohli dovolit. 

O společnosti Danfil Jewellery

Společnost Danfil Jewellery je poměrně mladá česká firma, kterou založil roku 1992 Pavel Horák, zlatník a soudní znalec v oboru drahé kovy a kameny, a to pod tehdejším názvem Diamant Liberec. Pod současným názvem Danfil Jewellery ji pak v roce 2005 nechal založit Filip Horák a je tak pokračováním rodinné firmy.

Od té doby uvedla firma na trh 6 originálních značek a kolekcí. Danfil Diamonds, Danfil Light Collection, Danfil Colored Gemstone, Snubní prsteny Danfil, Filip Horák Jewellery a Cutie Jewellery. Zároveň expandovala na zahraniční trhy.

O diamantech

Diamant, jak již bylo řečeno výše, je krystalická forma uhlíku. Jedná se o jeden z nejcennějších drahokamů na světě. Díky svým vlastnostem jsou diamanty už odpradávna opředeny mýty – panovníci si dokonce mysleli, že jejich nošení jim dodává moc a neporazitelnost. Dodnes zůstávají symbolem vzácných a důležitých okamžiků v našem životě, jako je například svatba, narození, výročí, atd. Jejich kvalitu a hodnotu určují tzv. 4C: Carat – váha, Color – barva, Clarity – čistota, Cut – brus.

Společnost Danfil Jewellery dává samozřejmě ke všem jejich diamantovým šperkům certifikát pravosti – to mohu sama potvrdit, jelikož jeden z jejich skvostů vlastním, dala mi ho babička k 18.narozeninám, právě se slovy, že na ni mám věčnou památku, což měla pravdu. Opravdu mě to tenkrát dojalo, jelikož vím, že mi takový šperk vydrží navěky.

Diamantové šperky mohou totiž skutečně sloužit jako památka, která se bude v rodině dědit z generace na generaci. To je ostatně důvod, proč se za diamanty, oproti zirkonům, vyplatí připlatit. Diamant si navždy uchová své vlastnosti. I za 50 nebo 100 let se bude třpytit jako v den jeho koupě. To se o zirkonech a jiných levnějších alternativách kamenů na špercích říci nedá.

Diamant versus briliant

Vzpomínám si, jak jsem se nedávno se svým přítelem bavila o zásnubních prstenech, co jeho kamarádi kupují svým partnerkám. Mluvila jsem o briliantovém prstenu a přítel mě zastavil a říkal s nechápavým, ztraceným výrazem „Diamant a briliant je tedy něco jiného, jo?“ Jako správná žena samozřejmě vím, že briliant je diamant, který je vybroušen do tzv. briliantového brusu. Je to nejideálnější sklon úhlů faset tak, aby byl diamant co nejtřyptivější a nejzářivější. Při tomto tvaru diamantu je zajištěno, že světlo, které diamantem prochází, se odráží co nejlepším způsobem v celém barevném spektru. Jedná se také o nejčastější brus diamantů.

Investice do diamantů? Proč ne!

Diamanty jsou i velice cennou investicí do budoucna. Jejich hodnota pozvolna roste a v dlouhodobém měřítku se investice do nich skutečně vyplatí. Vzhledem k tomu, že je diamant nerost, tak se časem (stejně jako třeba ropa nebo zemní plyn) vytěží a posléze bude jeho hodnota nevyčíslitelná. Společnost Danfil Jewellery nabízí i investiční diamanty, které dostanete v zapečetěném pouzdře nebo v zatavené fólii i s vloženým zmenšeným snímkem certifikátu.

Tato investice se vyplatí zejména proto, že s diamanty můžete obchodovat po celém světě, existují dokonce specializované diamantové burzy. Nepodléhají žádné speciální registraci ani embargům, jejich cena nepodléhá žádným výrazným výkyvům a navíc jej můžete nosit stále u sebe – kámen vážící třeba jen polovinu gramu má hodnotu kolem milionu Kč.

Tak co, už máte i vy svůj diamantový šperk?

Zdroje: interní materiály společnosti Danfil Jewellery