• Styling  • Tipy na nákupy v povánočních slevách – jak se nezbláznit ve výprodejích

Tipy na nákupy v povánočních slevách – jak se nezbláznit ve výprodejích

A je to tu zase – povánoční výprodeje. Hrnou se na vás ze všech stran a vy pomalu a jistě podléháte jejich horečce. Přemýšlíte, jak je letos zvládnout bez újmy na zdraví a na vašem kontě? Čtěte dále a inspirujte se, jak se letos impulsivním nákupům alespoň trochu vyvarovat…

Dostaly jste k Vánocům poukázky na nákup oblečení ve vašem oblíbeném obchodě a teď vás svědí prsty a chtěly byste je jít okamžitě utratit v povánočních slevách. Jenže vám vzadu v hlavě bliká nápis – letos to chci jinak! Možná jste se inspirovaly předešlým článkem o novoročních předsevzetích pro váš šatník a chcete začít budovat kvalitní garderobu, ale povánoční slevy mohou být první nástrahou, kdy byste mohly neuspět. A proto vám zde přináším tipy, jak se nenechat příliš ovlivnit slevovými akcemi v obchodech.

#1 Nakupujte věci bez kompromisů
Pokud se rozhodnete nakupovat ve slevách a vyrazíte do obchodů, pak určitě dejte při nákupech výprodejových kusů pozor na známý efekt – „není to úplně ono, ale co, je to ve slevě“. Takto se vám totiž vkrádají do skříně ty kusy oblečení, které si pak na sebe vezmete a zjistíte, že tuhle je to moc velké, támhle bych to potřebovala delší, škrábe to, necítím se v tom dobře, a které zase hned svléknete a vlastně nikdy pořádně nenosíte. Stejně tak si oblečení dobře prohlédněte, protože malé újmy na kvalitě nejsou ve výprodejových stojanech výjimkou a vy tu malou dírku na rameni stejně nikdy nezatáhnete. Proto při nákupech vždy myslete na to, že i když je to „super výhodná“ koupě, nemusela by se vám vyplatit a vybírejte si pouze věci, které vám skvěle sedí, jste s nimi 100% spokojená a budou fungovat se zbytkem vašeho šatníku.

#2 Nakupujte podle nákupního seznamu
Pokud máte problémy s impulsivními nákupy a lehce se necháte strhnout k nákupu spousty věcí, které vlastně vůbec nepotřebujete, bude pro vás velmi užitečný nákupní seznam oblečení. Ten si připravte už před příchodem do prodejny a držte se ho zuby nehty. Vyhnete se tak situaci, kdy jste si pořídili věci jen proto, že se vám zrovna zalíbily a nebo protože to bylo levné.

#3 Využijte slevy pro nákup trendových kusů, do kterých se vám jinak nechce investovat
Líbí se vám nějaký trend, který je letos super cool, ale nechce se vám utratit nemalou částku za kousek, o kterém s jistotou víte, že ho příští zimu už nosit nebudete? V takovém případě jsou slevy naopak velmi dobré, protože si v nich můžete trendové kousky najít za zlomek ceny a nemusíte tak mít špatné svědomí z toho, že jste za takový „nepraktický“ kousek utratila příliš. Svůj šatník díky tomu okořeníte o zajímavý trendy kus a všichni vyhrají:)

#4 Využijte slevy pro nákup kvalitních kusů, které byste si v plných cenách nemohli dovolit
Ještě lepší způsob, jak využít slevy, je nakoupit si v nich oblečení, které je za normální cenu příliš drahé a vy si ho nemůžete jinak dovolit. Po Vánocích se obchodníci začínají připravovat na jarní sezónu a tak vyprazdňují sklady, aby jim staré zboží nezabíralo místo pro to nové. Je to tedy výborná příležitost, kdy ukořistit nejkvalitnější oblečení za velmi dobré ceny. Doporučuji tedy nejít do levných řetězcových obchodů, kde sleva nakonec není až tak zajímavá, ale zaměřit se na ty obchody o kterých pořád přemýšlíte, že byste od té a té značky něco chtěla. Uvidíte, že jeden super kousek ve slevě vám udělá větší radost než hromada průměrného oblečení.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7