• Lifestyle  • Doplňky, které vaši koupelně dodají nezaměnitelný styl

Doplňky, které vaši koupelně dodají nezaměnitelný styl

Uvažujete o změně kabátu pro svou koupelnu? Omrzela vás už její podoba, ráda byste ji oživila nápaditými doplňky? Ukážeme vám několik tipů, jak si místo odpočinku zkrášlit dle svého.

Rostliny

Zelená barva dodá prostoru živost. Rostliny by měly nejlépe stát na světlém místě, pokud je to možné, tak u okna. Za odměnu vám budou bezednou studnou potěšení, po dlouhém a stresujícím dni v práci. Zelená energie vám navíc v koupelně dobije baterky a po odpočinku ve vaně se budete cítit jako znovuzrozená.

Mosaz

Působí luxusně a přesto vdechne vaší koupelně kouzlo minulých časů. Mosazné doplňky se dnes dají sehnat i v levnějších variantách (falešná mosaz) a mnoha odstínech, můžete si tak přímo vybrat tón, který se vám nejvíce hodí do koupelny. Doplňků z „mosazi“ se také velké množství, od různých držáků (na ručníky, kartáčky), poleček, až po kohoutky.

Skleněné dózy

Všechny drobné toaletní potřeby máte pohromadě a navíc dodají tmavému koutu koupelny lesk. Uložit do nich můžete opravdu vše – mýdla, kosmetické potřeby, laky na nehty, vatové tamponky a pak už nikdy nebudete hledat zatoulaný štětec na makeup nebo rudý lak.

Přírodní vzhled

Za pár korun pořídíte síťovku, přitom je množství jejího využití snad nespočitatelné. Nápaditá funkce úložiště pro toaletní papír nemusí být zdaleka jediná v koupelně. Stačí se jen porozhlédnout, co je potřeba schovat, pouklízet a hned se pro síťovku najde další cesta použití. Navíc je její materiál ekologický a opravdu nesmrtelný. Pokud ujíždíte na „přírodní vlně“, zvolte do koupelny přírodní materiály jako dřevo, rostliny, textilie jako je len a bavlna. V přírodních tónech bude místnost dýchat a budete se v ní cítit příjemně.

Svíčky

Atmosféru místnosti, která slouží hlavně odpočinku, dodá také oheň. Teplý plamen zahřeje duši a uklidní mysl. Pak už jen záleží na vás, zda preferujete raději vysooké stojaté svícny nebo malé baňky na čajové svíčky. stejně tak si můžete zvolit i svou oblíbenou vůni. Pokud si dopřáváte koupel s parfémovanou pěnou, zvolte raději neutrální svíčky. Příjemnou medovou vůni vykouzlí i přírodní svíčky ze včelího vosku, jež se často dají sehnat přímo od včelařů na různých trzích. Navíc bude přírodní síla umocněna, postavíte-li svíčky na dřevěný podnos/prkénko, na které si současně můžete položit knihu nebo třeba sklenku vína. Zážitek bude o to intenzivnější.

Zdroje: 0), 1), 2), 3), 4), 5)