• Lifestyle  • Jak si vyzdobit balkon nebo terasu?

Jak si vyzdobit balkon nebo terasu?

Období, které jste teď prožili a někteří ještě vlastně požíváte, vám přineslo mnoho času na to, abyste splnili resty, které jste chtěli splnit už dávno. Někdo si možná přečetl půlku knihovny, někdo se naučil péct, někdo se naučil ,,jen” relaxovat. Mnoho z vás se pak rozhodlo zkrášlit si balkon či terasu. Že jste tohle nestihli? Pak máte nejvyšší čas. Jak na to? Tady je pár tipů.

Zástěna

Pokud je vaše terasa nebo balkon pod drobnohledem kolemjdoucích, nachází se vedle další budovy, je logické že chcete mít soukromí. Pořiďte si zástěnu, která se vkládá do konstrukce zábradlí. Můžete si vybrat papírovou, ze dřeva, plastu nebo nějakou přírodní, třeba bambusovou.

Ochrana proti dešti, sluníčku

Pokud chcete balkon či terasu využívat za jakéhokoliv počasí – za deště, za ostrého slunce, pak je ideální pořídit si proti těmto vlivům ochranu. Ideální je na to markýza. Instaluje se na zeď a ovládáním ji jednoduše zasouváte a vysouváte nad balkon či terasu.

Podlaha

Pokud máte na podlaze ošklivě vypadající beton, změňte to. Uvidíte, jak krásně bude vypadat dřevěná podlaha nebo podlaha pokrytá vyhlazenými kameny.

Kousek přírody

Jestli něco dodá balkonu či terase opravdu na kráse, pak je to příroda. Fantazii se meze nekladou. Můžete si tam dát okrasné květiny, malé keříky nebo si zde vybudovat malou zahrádku a vypěstovat tak svá rajčata nebo papriky.

Doplňte balkon o zahradní nábytek

Balkon či terasa se mohou stát vašim místem pro relaxaci, kde si v letní podvečer posedíte při sklence vína nebo si v klidu přečtete svou oblíbenou knížku, což se úplně nedá bez nábytku. Je jedno, zda budete mít jeden stoleček a k tomu dvě židle nebo malou sedačku, zkrátka udělejte si zde další malý pokoj s nábytkem. Ideální jsou malé půlkruhové stolečky, případně sklápěcí stolečky a k tomu subtilnější křesílka.

Dekorace

Kdo by neměl rád, když si může dát v bytě tu vázičku, tu obrázek, sem dekorativní polštářek. Zkrátka dekorace k bydlení neodmyslitelně patří a stejně tak tedy patří i na váš balkon či terasu. Uvidíte, jak vám to tento prostor zútulní.

Osvětlení

V neposlední řadě si můžete svůj balkon či terasu vyzdobit skvělým osvětlením. Nevěřili byste, jakou parádu udělají zapálené svíčky, malé lucerničky nebo svítící koule

Je libo gril

Není nad to si v létě zagrilovat. Že nemáte zahradu? Nevadí, zmáknete to i a balkoně. Ideální je pořídit si na to přenosní či stolní gril na plyn, elektřinu nebo brikety, které nekouří, abyste nevyudili sousedy.

Zkrátka balkon nebo terasa se může stát další místem ve vašem bydlení, kde se můžete cítit velmi komfortně, záleží jen na vás, jak si to uzpůsobíte.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6