• Lifestyle  • Dovolená v Česku: 4 top místa, kam musíte jet!

Dovolená v Česku: 4 top místa, kam musíte jet!

Každý z nás si potřebuje občas odpočinout. Zapomenout na ty hory papírů v kanceláři, kyselé pohledy zákazníků či si jen pročistit hlavu. Ne jen ve světě je krásně, a tak vám přinášíme tipy na nejkrásnější místa v České republice, kde si zaručeně odpočinete!

Karlovy Vary

Výlet do Karlových Varů můžete spojit s filmovým festivalem, který se koná od 28. června do 6. července. Můžete se podívat na zajímavé filmy, užít si zábavu a načerpat inspiraci od lidí, kteří na festivalu vystupují.

Must have v Karlových Varech je zaručeně kolonáda! Ochutnejte několik druhů vody, kupte si oplatku a užívejte si jedinečnou atmosféru, kterou tohle město nabízí.

Jestli se rádi zajímáte o umění, doporučujeme výstavu 100 let – 100 děl/ 100 umělců- 100 osudů, která se nachází v Galerii umění. Najdete tam obrazy od různých autorů od vzniku Československé republiky až do roku 2017.

Šumava

Česká republika nabízí bezpochyby spoustu krásné přírody a kouzelných míst. Co si takhle pronajmout útulnou chalupu v horách a kochat se vším, co nám příroda přichystá?

Doporučujeme vstát ještě před východem Slunce a udělat si procházku k Čertovu jezeru. Zaručeně na vás dýchne pohádková atmosféra! Ráno se nad jezerem drží mlha. Tu mohou ocenit i fotografové, kteří se vyžívají ve focení krajin.

Tip na příjemnou procházku je určitě Březník. Tímto údolím protéká Modravský potok, kolem kterého se rozprostírá plno zajímavých květin.

Český Krumlov

Byla by škoda nenavštívit město, ve kterém se cítíte jako v pohádce! Společně s Českým Krumlovem můžete propojit i výlet do Českých Budějovic nebo třeba do Rakouska.

Určitě byste neměli vynechat výlet na hrad a zámek Český Krumlov. Buďte připraveni na dlouhou procházku, protože samotná památka se skládá ze 40 budov, paláců a 5 zámeckých zahrad. K zámku patří i barokní divadlo.

V centru města najdete plno historických památek. Září všemi barvami a výjimečným vzhledem. Pro milovníky umění se tu najde galerie moderního umění, kde najdete obrazy od Gustava Klimta, Pabla Picassa nebo Salvadora Dalí.

Karlštejn

Výlet na Karlštejn neznamená pouze návštěva slavného hradu z divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Nedaleko hradu se nachází autokemp Karlštejn, kde najdete příjemné místo na přespání. Samozřejmě si nenechte ujít prohlídku samotného hradu. Doporučujeme prohlídku s průvodcem. Zajímavosti o této památce byste si neměli nechat ujít.

V blízkosti Karlštejna najdete Lom Velká Amerika. Pozor na zákony! V lomu je zakázané se koupat, ale někteří odvážlivci toto pravidlo ignorují. I bez koupání si můžete užít procházku kolem lomu a třeba si udělat příjemný piknik na louce kousek od propadliny.

Výlet můžete zakončit procházkou v Poberouní a koupáním v Berounce. Dostanete se tam vlakem za pár minut. Samotná voda v Berounce je čistá a přes léto příjemně teplá.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější místa v České republice? Rádi se inspirujeme!

Zdroj fotografií: Pixabay