• Fashion News  • FASHION COLOR REPORT SPRING 2016

FASHION COLOR REPORT SPRING 2016

Jaro se už neodvratně blíží, i když pohled z okna nám zatím připomíná spíše zimu. Ale i tak americká společnost PANTONE zveřejnila barvy pro letošní jaro. Jaké barvy to jsou?

Letos si pro nás PANTONE  připravil jemnou a něžnou podívanou v deseti pastelových tónech. Jestli se ptáte, co výraz PANTONE vlastně znamená, pokusím se vám ho přiblížit. Pantone Matching System je patentované barevné spektrum využívané převážně v tisku, ale pracují s ním i výrobci barev, vláken, textilií a plastů. Jednoduše si představte přesně danou paletu barev, z které bylo vybráno TOP 10 barev pro jaro 2016. A teď už k naší desítce nejlepších.

Jak tomu tak bývá, jsou uvedeny pod upřesňujícími názvy jako: rose quartz (růženínová), peach echo (broskvová), serenity (klid), snorkel blue (šnorchlově modrá), buttercup (pryskyřníková), limpet shell (mořská mušle), lilac gray (fialovo šedá), fiesta (slavnostní), iced coffee (ledová káva) či green flash (zelený záblesk). Takto připodobňují nové trendy barvy k nám známým výtvorům přírody, abychom si je dokázali lépe představit. A jak jinak, než že to skvěle funguje!

 

Barvy Jaro a Léto 216

 

Rose Quartz (růženínová) , která zároveň patří  mezi dvě hlavní barvy tohoto roku poukazuje na ženskou jemnost a křehkost doplněnou o romantické prvky jako jsou volánky, krajky či třásně. Tento uklidňující odstín růžové s jemnými tóny se perfektně hodí k bílé a šedé barvě.

Rose Quartz

 

Peach echo (broskvová) je jakýmsi doplňujícím ale výraznějším a osobitějším výrazem ženskosti. Evokuje přátelskost, teplo a určitou přístupnost, na rozdíl od chladnějších tónů. Proto se této barvy vůbec nebojte a směle do ní.

Peach Echo

 

Serenity (klid) je jemnou studenou barvou, která je stejně jako Rose Quartz jednou z hlavních barev tohoto roku, vyjadřující klid. Dohromady vytváří dokonalou souhru. Rozhodně se nebojte je kombinovat!

Serenity

 

Snorkel blue (šnorchlově modrá) je další obdobou námořnická modré, která nikdy nevyjde z módy. Znázorňuje krásu hloubek moře. S touto barvou vždy vsadíte na jistotu. A v kombinaci s hnědavými tóny, nebo neutrálními barvami vám dodá velmi elegantní a rustikální vzhled.

Snorkel Blue

 

Buttercup (pryskyřníková) je nejvýraznější barvou z TOP 10 pro tohle jaro. Navodí v nás pocit tepla a oslní stejně jako paprsky slunce blížícího se jara.

Buttercup

 

Limpet shell (mořská mušle) je podobným, ale výraznějším a chladnějším odstínem jemné a klidné barvy Serenity. Tato jasná a svěží barva je odrazem dnešní společnosti svou chladností a odtažitostí. Ale i přesto se jí nezdráhejte a zvolte si jí v kombinaci s neutrálními či hřejivými tóny.

Limpet Shell1

 

Lilac gray (fialovo šedá), aneb šedé není nikdy dost! Proto i toto období přichází se svojí hřejivou variantou šedé, která bude vždy působit velmi příjemně a jemně jako většina barev pro toto období kvůli svému nafialovělému odstínu.

Lilac Gray

 

Fiesta (slavnostní) je další výraznou barvou sezóny, která poukazuje na individualitu osoby, jenž ji nosí. V této barvě budete vždy nepřehlédnutelná!

Fiesta

 

Iced coffee (ledová káva) je velmi jemnou neutrální a přírodní zemitou barvou, která se dá skvěle kombinovat téměř se všemi dalšími barvami.

Iced Coffee

 

Green flash (zelený záblesk) je barvou, jenž má připomínat zelený záblesk, který můžeme pozorovat při západu Slunce v okamžiku, kdy zapadne za hladinu moře. To je asi také důvodem, proč se tak skvěle kombinuje se Snorkel blue. A kvůli tomu je jednou z nejzajímavějších barev sezóny, kterou bychom se měli nechat okouzlit.

Green Flash

 

Ať už zvolíte jakoukoliv z nich, vězte, že nezvolíte špatně. Můžete nosit odstín každý zvlášť, kombinovat je dohromady, nebo je doplnit bílou barvou. Bílá barva je totiž v této sezóně novou černou!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11