• Lifestyle  • 6 jednoduchých a zdravých návyků, které dokáží zlepšit každý den

6 jednoduchých a zdravých návyků, které dokáží zlepšit každý den

Chcete žít zdravěji, ale nevíte, jak začít? Nemusíte zcela změnit svůj dosavadní životní styl. Stačí, když do svého denního rozvrhu postupně přidáte několik zdravých a jednoduchých návyků, které budete pravidelně dodržovat. V následujícím článku naleznete šest tipů, jak prokazatelně zlepšit kvalitu vašeho života. Zařadíte je do své každodenní rutiny?

1. Studená sprcha

Ranní studená sprcha je jedním z nejlepších způsobů, jak nastartovat váš den. Nejen že si budete po sprše připadat svěží a probuzení, myslíte tak i na své zdraví. Studená voda pomáhá zlepšovat imunitu a nabudí krevní oběh. Ve sprše také zapomenete na veškerý stres. Uvidíte, že až z ní vyjdete, bude vaše mysl zcela vyčištěná a připravená řešit povinnosti.

2. Pitný režim

Když je řeč o zdravých každodenních návycích, nesmíme zapomenout na správný pitný režim. Voda s citronem je skvělým nápojem, pokud neradi pijete jen samotnou vodu. Sklenici vody je dobré vypít hned po probuzení, aby vaše tělo doplnilo tekutiny po dlouhé noci. Vhodíte-li do sklenice i zmíněný citron, zároveň hned po ránu načerpáte i potřebný vitamin C. Dalším benefitem je, že citron příznivě působí i na vaše trávení.

Jak dodržovat pitný režim nejen během léta se dozvíte v tomto článku.

3. Pravidelná strava

Vyvážená strava je základ zdravého životního stylu. Zajistěte svému tělu pravidelný přísun bílkovin, vlákniny, sacharidů, tuků, minerálů a vitaminů a budete se cítit čilí a plní energie. Také existuje mnoho debat okolo toho, kolik a jak často byste měli během dne jíst. Ve skutečnosti je to velmi individuální. Záleží také na tom, kolik energie za den vydáte. V každém případě důležité je poslouchat své vlastní tělo.

4. Uklizené pracovní místo

Práce v neuklizeném a špinavém prostředí má za následek nedostatek koncentrace. Jsme rozptýlení a naše pozornost je neustále odváděna jinam. Práce nám tak ve výsledku trvá mnohem déle. Jednotlivé úkoly dokončujeme na úkor naší energie a mentálního soustředění. Předtím, než začnete pracovat, věnujte alespoň pár minut uspořádáním věcí na vašem pracovním stole. Ujistěte se, že vše je na svém místě. Až budete při práci něco hledat, budete přesně vědět, kde co najít.

5. Meditace

Dnešní doba je uspěchaná. V hlavě se nám neustále točí tisíce myšlenek. Pořád něco řešíme. Práci, školu, děti, koníčky, nákup a tak dále. Všichni to známe. Pro zklidnění mysli a utřídění myšlenek zkuste každý den věnovat třeba jen deset minut meditaci. Díky meditování zpomalíte, ulevíte mysli od stresu a v neposlední řadě lépe poznáte sami sebe. Kromě blahodárných psychických účinků má meditace pozitivní vliv i na vaše tělo. Například posiluje imunitní systém, zpomaluje procesy stárnutí či zlepšuje fyzickou výkonnost.

6. Chůze

Chůze je tím nejpřirozenějším lidským pohybem. Přesto ji mnoho z nás zanedbává. Přitom i jen pouhá hodina strávená procházkou venku prospívá duševní i fyzické pohodě.

Osm důvodů, proč byste měli chůzi zařadit do svého denního rozvrhu, naleznete zde.

Zdroj: Pexels