• Fashion News  • H&M představuje novou designérskou kolekci se značkou Erdem

H&M představuje novou designérskou kolekci se značkou Erdem

Švédský módní řetězec H&M již pravidelně navazuje spolupráci se světoznámými značkami a návrháři a výsledné designérské kolekce bývají zpravidla velmi úspěšné. Letošní podzim nebude výjimkou. H&M tentokrát spojilo síly s londýnskou značkou Erdem a ke spolupráci přizvalo také filmového vizionáře Baze Luhrmanna. A bude to velká romantika.

Za módním domem Erdem stojí mladý návrhář Erdem Moralıoğlu, který si získal nemalou oblibu mezi londýňany a především britskými celebritami. Pro Erdemovu tvorbu jsou od doby uvedení značky v roce 2005 typické květinové vzory a romantické prvky. „Mám rád ten typ oblečení, u kterého nepoznáte, zda je padesát nebo sto let staré, nebo zda je úplně nové,“ říká návrhář. „Je úžasné vytvářet kousky, které vypadají nadčasově i přesto, že jsou navrženy digitálně a jsou úplně nové.“

Z kolaborace je nadšená i kreativní ředitelka značky H&M Ann-Sofie Johannson: „Už od začátku, kdy jsme s Erdemem začali spolupráci probírat, mě zaujala jeho vize. Vytvořil okouzlující svět krásy plný jedinečných detailů. Vznikly tak mimořádné kousky, které budete chtít nosit navždy.“  Kromě dámské kolekce navrhnul Erdem vůbec poprvé i kolekci pánskou.

Kolekce je mimo jiné zajímavá i tím, že oficiální lookbook, který byl před pár dny představen, nafotil slovenský módní fotograf Milan Pudelka. „Erdem X H&M je kolekce, která mě velmi oslovila, a tak jsem chtěl lookbook pojmout trochu nevšedně. Rád do své práce vkomponovávám prvky překvapení a surrealismu, které navodí zvláštní atmosféru. Například podávání květin modelkám a modelům z míst, která byla mimo záběr,“ říká Pudelka, který má za sebou i kampaň pro Valentino.

Ke spolupráci byl přizván i australský filmový režisér Baz Luhrmann, který je známý díky filmům Romeo a Julie, Velký Gatsby nebo Moulin Rouge. „Z mého pohledu je móda vždycky víc, než jen oblečení. Je to forma vyjádření, jakýsi samostatný druh umění,“ říká Luhrmann, který ke kolekci Erdem X H&M vytvořil upoutávkové video, které odhaluje detaily připravovaných modelů.

Na krátké video Erdem X H&M od Baze Luhrmanna se můžete podívat zde:

Kolekce bude k dostání od 2. listopadu v kamenných prodejnách H&M a na www.hm.com.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9