• Fashion News  • H&M přichází s novým udržitelným konceptem INNOVATION STORIES

H&M přichází s novým udržitelným konceptem INNOVATION STORIES

INNOVATION STORIES je zcela nový udržitelný, s kterým přichází módní značka H&M. V rámci tohoto konceptu značka uvede v průběhu roku 2021 řadu menších udržitelných kolekcí. Každá z nich bude představovat unikátní procesy udržitelnosti zaměřené na budoucnost. První kolekce, která nese název „Science Story“, je vyrobena mimo jiné z inovativních materiálů od vítězů ceny Global Change Award.

H&M se již dlouhodobě věnuje pozitivním změnám a řízení pokroku udržitelným způsobem. Nejnovější iniciativa značky, nový udržitelný koncept INNOVATION STORIES ukazuje, že prosazuje další pozitivní transformaci, který představuje inovaci, udržitelnou výrobu a design.

První kolekce uvedená v rámci tohoto konceptu nese název Science Story. Kolekce vzdává hold brilantním vědcům, kteří vyvíjí a určují módní výrobu budoucnosti. Najdete tady nové udržitelné materiály, jako je například příze na bázi bio ricinového oleje nebo rostlinnou alternativu kůže vyráběné z kaktusů. Kolekce bude k dispozici ve vybraných obchodech a online od 18. března. 

Všechny kousky kolekce jsou velmi moderní a minimalistické, s extrémními proporcemi a odvážnými detaily, které spolu vytvářejí silnou DNA. Kolekce experimentuje s novými detaily a střihy odhalujícími naše těla různými způsoby. Štítky jsou nadměrně velké a informativní, pozornost je tady soustředěna na vědu, materiály a transparentnost.

Mezi klíčové dámské kousky kolekce patří jasně bílé denimové kalhoty se širokými nohavicemi s odnímatelným dvojitým pasem, crop košile v křídově bílé s oversize náprsní kapsou a tepláková souprava. Energické a odvážné doplňky jsou ostrým kontrastem oproti čistým a klasickým kouskům z kolekce; robustní náhrdelník s oranžovými kroužky a detaily drahokamu, zelené sandály na vysokých podpatcích či modré sluneční brýle z recyklovaného plastu.

Nové udržitelné materiály v kolekci Science Story

Desserto

Rostlinná veganská alternativa ke kůži vytvořené z rostlin kaktusů. Kaktusová kůže omezuje využití přírodních zdrojů, jako je voda.

EVO byFulgar®

Společnost Fulgar vyvinula 100% biologickou přízi vyrobenou z ricinového oleje, který může spontánně růst na vyprahlé půdě. Rostlina ricinového oleje je zcela obnovitelný zdroj, který nevyžaduje velké množství vody ani neodebírá ornou půdu pro potravinářské účely.

AGRALOOP ™ Hemp Biofibre ™

Vítěz ceny Global Change Award 2018 – který přeměňuje odpad z potravinářských plodin na nové přírodní vlákno.

EASTMAN NAIA ™

Obnovují celulózová vlákna, která se vyrábějí v uzavřeném chemickém systému z 60% dřevné buničiny a 40 % recyklovaných odpadních plastů.

TEXLOOP ™

Typ recyklované bavlny s názvem RCOT ™, zpracovaný pomocí bavlněného odpadu pro spotřebitele za účelem vytvoření nového materiálu při zachování původní kvality vláken pro další recyklaci.

Zdroj fotografií: H&M

Marketing manager