• Beauty  • Jak připravit pleť na zimu?

Jak připravit pleť na zimu?

V zimním období nedostává zabrat jen naše imunita, ale i pleť, která musí čelit mrazům a výkyvům teploty. Všichni to známe. Přijde první mráz a naše pleť se rázem rozhodne protestovat. Jak se zhoršení pleti vyvarovat?

Ať už se nám to líbí nebo ne, budeme muset své pleti věnovat více pozornosti než v letních měsících. Proč si však tuto činnost nezpříjemnit? Taková dívčí noc nezní vůbec špatně.

Masky

Vyberte si vaší oblíbenou masku- nejlépe hydratující, naneste ji na obličej a dejte si k tomu třeba něco dobrého k jídlu. Na trhu je nespočet masek na pleť různých barev, vzorů nebo dokonce i tvarů.

S novinkou teď přišla značka LR, která nabízí masku plnou bublinek. Gel si jednoduše nanesete na obličej a po pár sekundách už začíná maska pracovat. Na obličeji se vám začnou objevovat bublinky a po chvilce už máte celou pleť zahalenou pěnou. Maska je příjemná a pleť je po ní ještě dlouho hydratovaná.

Krémy

Pokud patříte mezi ty, které zatěžují pleť makeupem, krém je pro vás stěžejní. Nejlépe uděláte, když ráno před líčením svou pleť pořádně promažete a dáte jí vrstvu krému, z které může čerpat nějaký ten čas. To samé po odlíčení. Pokud se nelíčíte, neznamená to, že se o pleť můžete starat méně. Naopak. Nebojte se pleť promastit a dodat jí dávku hydratace.

UV factor

Na krémy s UV factorem bychom neměli zapomínat ani v zimě. Zvláště pokud jezdíte na hory, je pro vás UV factor stěžejní. Od bílého sněhu se záření odráží a dokáže napáchat mnohem větší neplechu než sluníčko v létě. Samozřejmě není tak silné, ale o to více zrádné.

Rty

Popraskané rty v zimě jsou specialita, která trápí snad každého. I ty bychom měli chránit vrstvou balzámu na rty.

V drogeriích a na internetu najdete plno balzámů. My bychom vám chtěli obzvlášť doporučit balzámy od značky Carmex. Tato značka má několik druhů- jak tuhé, tak tekuté, ale i vůní. Stačí si vybrat jen ten, který vám bude vyhovovat nejvíce. Další záchranou je zázračný kelímek od značky Oriflame. Kelímek můžete použít na rty, ale i na suchá místa kdekoliv jinde na pokožce.

Zdroj fotografií: Pexels