• Lifestyle  • Jak proměnit domov v zelenou městskou džungli?

Jak proměnit domov v zelenou městskou džungli?

Také si občas říkáte, jaké by to bylo odjet od všech starostí? Ať už pracovních nebo rodinných. Někam ven, kde vás nikdo nezná, kde vy neznáte nikoho a jste sami sebou. Ideální by byla džungle. Obklopeni zelení, kyslíkem, přírodou… To by bylo něco. Kdo z nás by nechtěl, ale cenově a časově to není úplná sranda. Existuje však řešení- stále rostoucí trend Urban jungle, čili městská džungle.  Jak na to?

Uvědomte si, kde džungli chcete mít, zda v pracovně, kde vám ze stropu budou viset květináče. V ložnici, kde si rostlinami orámujete třeba čelo postele nebo na parapetech, které po celé délce osázíte květináči. Můžete si pro svou džungli vytvořit speciální pokoj, kam budete chodit relaxovat nebo si v tomto stylu uděláte celý byt. Pak už jen musíte vybrat správnou květinu, doladit ji se správnými doplňky a vytvořit si tak místo, které bude mít pozitivní vliv na vaše zdraví a psychiku.  Zapomenout byste neměli na tyto prvky:

Květiny, květinová zahrada

Základem jsou rostliny. Postavte je na zem, na parapet, na různé stoličky, stojany, zavěste je do závěsných květináčů. Rostliny budou takto pospolu vytvářet dojem zahrady. Ideální je pro to břečťan, monstera, filodendrony, nebo palmy. Do ložnice pak aloe vera, lopatkovec, tchynin jazyk, kapradí.

Bylinky

Nejen, že vypadají fantasticky jako dekorace, ale jsou i velmi praktické do kuchyně, ale jsou skvělé jako dekorace do kuchyně, kde je můžete rovnou využít při vaření. Favority jsou bazalka, máta, koriandr, ale i tymián s rozmarýnem.

Tapety

Tapety s motivy kapradí, listů, lián v barvách zelená, bílá, pastelová, písková, žlutá nemohou nic zkazit. Díky nim dodáte místu ještě větší šmrnc.

Florarium

Neboli skleničky různých geometrických tvarů jsou nezbytnou součástí každého interiéru v urban jungle stylu. Ideální jsou pro pěstování sukulentů či rostlin, které nepotřebují extra velkou péči. Florarium naplníte kamínky, pískem, mramorovou drtí, pokryjete vrstvou substrátu a zasadíte rostlinu. Ideální jsou sukulenty, malé kapradiny, tilandsie, malé krotony, vraneček, ale třeba i orchideje.

Koberce

Rozhodně nic nezkazíte, pokud si pořídíte koberce s tropickým motivem či motivem rostlinným.

Polštáře, přehozy, úložné prostory

Nebojte se experimentovat a pořiďte si polštáře, přehozy, deky, úložné prostory výrazných barev – zelená, žlutá, oranžová, tyrkysová či s tropickými vzory. Uvidíte, jakou vám udělají parádu.

Proutěné koše

Ty jsou bomba, můžete je využít jen jako dekoraci, nebo na ně postavit jinou dekoraci či do nich vložit květináč. Jsou přírodní, krásné a dodají na atmosféře.

Dřevo

Čisté dřevo, výrobky z něj by rozhodně neměly chybět. Je to krásný přírodní, voňavý materiál, bez kterého se neobejdete a díky němuž se budete cítit jako v přírodě.

Svíčky, misky a různé dekorativní předměty

Svíčky, navíc zapálené, dodají na atmosféře. Misky ve tvaru listu, květin ještě více navodí pocit jako byste byli v džungli.

Teď už je jen na vás, jak vše zkombinujete, ale věřte, že spolu s městským až industriálním nábytkem, případně nábytkem z tmavého dřevo, to bude zároveň velmi stylové. Vytvořte si svou vlastní urban jungle.

Zdroje: 1,2,3,4, 5, 6, 7, 8, 9