• Lifestyle  • Jak se dostat po Vánocích zpět do formy?

Jak se dostat po Vánocích zpět do formy?

Máme za sebou další Vánoce. Svátky klidu a pohody, ale také válení se u filmů a pohádek a nekonečného přejídání a ochutnávání všeho, co se na stole objeví. Bohužel ne vždy dokážeme odolat a než se v kalendáři objeví okénko “Nový rok”, máme nahoře pěkných pár kilogramů. Ale jak se co nejrychleji zase dostat zpět do formy?

238d798c2aba04f67d7993e060022907První zásadou je “nestresovat se”. Když kilogramy šly nahoru, musí jít zákonitě i dolů. Tím, že  se budete každou chvíli dívat do zrcadla, zda už vám džíny sedí lépe či se ručička na váze pohnula alespoň o milimetr, ničemu nepomůžete a hlavně nic neurychlíte. Všechno má svůj čas. A ano, přibírat je mnohem jednodušší než hubnout.

Zapomeňte na špatné návyky, na které jste si zvykly během vánočních svátků – nepravidelná strava, popíjení alkoholických nápojů, třetí a čtvrtá večeře, téměř žádný pohyb (dvacetiminutová procházka se psem moc zázraků neudělá) a podobně. Každý jistě ví sám, kde je jeho kámen úrazu.

blueberries-531209_1280Začněte plánovat! Promyslete si, jak se budete nyní stravovat. Nejdůležitější je najet opět na pravidelný režim. Samozřejmě bez zdravého stravování to nepůjde. Zkuste vyzkoušet nové lehké recepty a uvidíte, že se budete nejen lépe cítit ale bude vám i chutnat.

A protože do dobré kondice se nedostaneme bez pohybu, je třeba do plánování zahrnout i nějaké sportovní aktivity. Komu se nechce trávit odpoledne v posilovně, nevadí. Při pohledu z okna to přímo vyzývá k mnohem větší zábavě. Ať už vyrazíte na brusle, na běžky či na delší procházku zasněženým lesem, pročistíte si hlavu a ještě uděláte něco pro své tělo.

rummelsburg-bay-141025_1280A kdy se můžete těšit na první výsledky? Tak to je zcela individuální. Každý je jiný, každý jde do hubnutí po svém a v neposlední řadě každý má jiná očekávání. Nicméně do vašeho plánování zařaďte i pravidelné měření (vypovídá mnohem více) a vážení. Nejdříve však po čtrnácti dnech. Po určitém čase si tak budete moci ověřit, zda je váš plán skutečně dobře nastaven či zda vyžaduje drobné úpravy.

Přejeme mnoho úspěchů!

Zdroj 1 2 3 4