• Lifestyle  • Jak správně dodržovat pitný režim během léta?

Jak správně dodržovat pitný režim během léta?

Už je tady zase období extrémního horka a pít dostatek vody je důležitější než kdy jindy. Díky pravidelnému pití vody je naše tělo hydratované, svěží a plné energie a obzvlášť během teplých letních dní je důležité dodržovat pitní režim, aby nedošlo k přehřátí organismu. Uvádí se, že člověk by měl denně vypít 1,5 až 3 litry vody, což pro některé z nás není vůbec snadný úkol. Podívejte se proto na několik rad, jak zůstat hydratovaný nejen během léta.

Ranní rituál

Začněte jednoduše. Před spaním si na noční stolek připravte sklenici vody a první, co ráno po probuzení uděláte, bude to, že ji celou vypijete. Sklenicí vody skvěle nastartujete vaše tělo na nový den a budete se cítit svěží a probuzení. Po nějaké době si na tento ranní rituál zvyknete a ráno bez sklenice vody si nebudete umět představit.

Stylová láhev je základ

Zapomeňte na nevzhledné a hlavně neekologické PET lahve. Pořiďte si jednu kvalitní láhev podle vašeho vkusu, kterou si budete brát všude s sebou. Stylová láhev vás navíc namotivuje více pít. Za sebe můžeme doporučit například krásnou skleněnou láhev značky ReTap nebo GoodGlass.

zdroj: mygoodways.com

Proč pít brčkem?

Dalším bodem k pravidelnému pitnému režimu je brčko. Je prokázáno, že když upíjíte tekutinu brčkem, vypijete mnohem víc! Lahev vody vypijete a ani nebudete vědět jak. Na trhu je navíc velké množství například kovových brček, která jsou ohleduplnější k přírodě a vydrží vám mnohem déle než jedno použití.

Ozvláštněte si vodu čerstvým ovocem nebo zeleninou

Nechutná vám pít obyčejnou vodu? To však neznamená, že ji musíte přestat pít. Vymačkejte si do sklenice citron a přihoďte trochu máty. Anebo vyzkoušejte jahody či okurky. Přimíchat můžete i různé bylinky jako například již zmíněnou mátu nebo třeba i levanduli. Zkrátka experimentujte a nalezněte svoji ideální kombinaci.

Aplikace jako pomocníci s pravidelností

Pokud jste už vyzkoušeli všechno možné a stále zapomínáte dodržovat pitný režim, přichází na řadu mobilní aplikace. Dnešní doba je uspěchaná a tak můžou být podobné aplikace užitečným pomocníkem. Nejen že s nimi můžete sledovat, kolik vody jste už za den vypili, ale také vám aplikace zjistí, kolik vody byste měli denně vypít a vytvoří vám pitný režim na míru. Zajímavé může být i sledovat, jaký jste s příjmem tekutin udělali pokrok v rámci týdnů či měsíců. A teď už konkrétní tipy – Water Reminder, WaterDaily, Water Time, WaterLama.

Zdroj: Pexels