• Beauty  • Jak správně vytvarovat obočí

Jak správně vytvarovat obočí

Velmi málo žen si uvědomuje, jak důležité je mít správně upravené obočí. Často totiž rozhoduje právě o vzhledu celého obličeje a toho jak celkově působí váš výraz.

Příliš ostré a výrazné obočí působí na první pohled agresivně.  Důležité je zachovat především přirozený tvar vašeho obočí. Což znamená, že se ho v žádném případě nesmíte snažit úplně změnit a přetvarovat, protože pak může působit uměle a nepřirozeně.

Postup jak rozpoznat správný tvar vašeho obočí je jednoduchý. Začátek obočí je přesně nad příslušnou nosní dírkou. To si můžeme zkontrolovat například za pomocí tužky, která nám bude vodorovně tuto linii kopírovat. Následně pak konec obloučku obočí by měl být ve stejné výšce jako začátek obočí. A samotný oblouček, respektive jeho vrchol by měl být ideálně někde ve druhé třetině oka.

right

Důležité je samotné vytrhávání obočí. Nikdy ale opravdu nikdy netrhejte obočí shora! Vytrhávejte pouze přečnívající chloupky vašeho obočí v jeho spodní linii a zachovejte vždy tak jeho přirozený obloukovitý tvar. Obočí v žádném případě nezkracujte ani z vnější ani z vnitřní části. Ani nevytrhávejte do příliš tenké linky, dnes je navíc trendy široké obočí, tak jako si toho můžeme všimnout u spousty modelek a celebrit. Typickým příkladem takového obočí je například již všem známá modelka Cara Delevingne.

cara

Následně můžete obočí upravit za pomocí různých přípravků, kterých je v současnosti na trhu celá řada. Někomu, kdo má výrazné obočí samo o sobě může stačit jen průhledný gel v podobě řasenky, kterým jen obočí přetáhnete po směru růstu chloupků a zároveň ho tím zafixujete, aby si udrželo svůj tvar po celý den. K fixaci lze také využít lak či gel na vlasy nanesený na zubní kartáček. Pro ty, co mají obočí méně výrazné, poslouží celá řada tužek, linek a barevných gelů na obočí. Je zde také možnost si nechat obočí nabarvit, čímž si ušetříte spoustu práce při jeho úpravě.

Způsobů jak si zvýraznit obočí například tužkou je několik:

Buď můžete obočí zvýraznit jen velmi jemně a to tak, že pouze za pomocí ostře ostrouhané tužky budete kopírovat vaše vlastní chloupky obočí po jeho směru růstu. Pro větší zvýraznění můžete celé obočí vykreslit a zvýraznit tak jeho celý tvar. Zapomeňte ovšem na ostré hrany ve vnitřní části obočí, pouze lehce naznačte.

eyebrow-tinting

Vždy používejte barvu tužky, gelu či řasenky světlejší než je vaše vlastní obočí. Dopomoci ke správnému zvýraznění si můžete také očními stíny, nebo jsou přímo stíny a paletky určené pro úpravu obočí.

Vždy také berte v potaz vaši barvu vlasů, blondýnky by určitě neměly mít výrazně černé obočí a zase naopak tmavovlásky by nikdy neměli mít obočí příliš světlé.

965dbcd39e0d59e3a441653be9bfb32e

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5