• Fashion News  • Jaké jarní šaty zařadit do vašeho šatníku podle redakce DailyStyle.cz

Jaké jarní šaty zařadit do vašeho šatníku podle redakce DailyStyle.cz

Konečně se počasí umoudřilo, a tak je načase přidat do šatníku trendy šaty, které se stanou základním stavebním prvkem vašeho outfitu. Této sezóně vévodí výrazné barvy, průstřihy, úplety i proklatě krátké šaty. Zkuste to letošní jaro jinak a místo obvyklých květinových vzorů sáhněte po stylové pastelové barvě, folklórní výšivce či sexy síti. Nechte se inspirovat.

Šaty na romantické procházky

Všechny milovnice uvolněného boho stylu zaručeně sáhnou po šatech s dírkovanou výšivkou, hodí se totiž k letošnímu must-have obutí, ke stylovým dřevákům. Balonové rukávy a áčkový střih navíc zakryjí i drobné nedostatky postavy a vytvoří velice ženskou siluetu. Další volbou pro romantické duše jsou síťované hippie šaty z příjemných, měkkých úpletů, které lze zvolit jak ve výrazném barevném provedení, tak v mini délce odhalující v celé kráse vašeho nohy. Tradice nejsou mrtvé, háčkování, paličkování i výšivku na šatech zvolte na procházku parkem i první letošní dovolenou .

Pohodlné šaty do práce

Dejte sbohem nudným business šatům a přidejte do pracovního outfitu trochu šťávy. Na scénu se opět vrací pruhy všech šíří a barev. Pokud zvolíte správný střih šatů a rozpětí mezi pruhy, nemusíte se bát, že by vám šaty nelichotivě přidávaly kila navíc. Pouzdrovky jsou nezbytnou součástí šatníku žen pracujících v kanceláři. Vyměňte však klasickou černou či šedou barvu za příjemné pastelové tóny nebo výrazné syté odstíny. Barvy vyzařují pozitivní vibrace a rozjasní vám i nudný den v šedivé kanceláři. Co takhle zvolit barvu roku Very Peri či odstíny svěžích citrusů.

Sexy večírek

Pokud sledujete trendy, zajisté vaší pozornosti nemohlo uniknout, že nastalo období radikálního zkracování šatů. Krátké šaty ve svých kolekcích předvedly módní domy jako Valentino, Prada, Versace i Dolce & Gabbana. Doslova módní šílenství pak strhla proklatě krátká sukně od Miu Miu. Zavzpomínejte na léta, kdy se ve školní uniformě objevila Britney Spears, tehdejší idol všech náctiletých. Pokud se však necítíte na to odhalit nohy v celé jejich délce, pak vás zajisté potěší přetrvávající trend nejrůznějších průstřihů, umožňující odhalit kůži naprosto rafinovaně.

Foto: Mango, Zara, Zalando