• Fashion News  • Jaké kolekce z přehlídek #LFW SS20 pohltily naši redakci?

Jaké kolekce z přehlídek #LFW SS20 pohltily naši redakci?

Od 12. do 17. září probíhal v britské metropoli London Fashion Week, který přinesl nespočet zajímavých kolekcí. Které z nich nejvíce nadchly naši redakci?

Burberry

Na představení kolekce „Evolution“ od britské značky Burberry zazářily hvězdy modelingu- Kendall Jenner, Gigi a Bella Hadid, Irina Shayk a nebo Agyness Deyn.

„Kolekce je inspirovaná naší minulostí a věnovaná naší budoucnosti,“ vysvětluje kreativní ředitel značky Riccardo Tisci.

Richard Quinn

Rodák z Londýna Richard Quinn se řadí mezi nejrychleji rozvíjející se návrháře LFW. Na konci prvního dne Fashion Weeku zdvihl vlnu obdivu se svou kolekcí, kterou předvedl v sportovním centru v Bethnal Green za doprovodu hudby Filharmonického orchestru. Úspěch a příznivé ohlasy sklidila irská modelka Erin O’Connor. Quinn v rámci LFW poprvé odhalil svatební šaty. Přehlídku ukončila skupinka malých děvčátek ozdobené peřím.

Erdem

Tuto sezónu Erdem Moralioglu našel svou múzu v Tině Modotti, italské ženě, která náhle zemřela v mexickém taxíku v roce 1942. Vzhled této filmové hvězdy, fotografky a politické aktivistky se během jejího života dramaticky vyvinul: od hollywoodské hvězdy až po ženu nosící militaristické oblečení.

„Její příběh není o módě, ale o síle oblékání jakožto formy sebevyjádření a vyjádření něčeho hlubšího. Oblékala se tak, aby se stala tím, čím cítila, že má být,“ prohlásil Moralioglu.

Christopher Kane

Christopher Kane vzdal ve své kolekci hold své osobní lásce- přírodě. K vidění byly motivy květin či oblaků na modrém nebi.

Victoria Beckham

„Dnes jde především o dynamické ženy, ženy v pohybu.“

Věta, kterou řekla Victoria Beckam o své kolekci, jež byla směsicí ženských romantických šatů a obleků s pánskými rysy. Podle Victorie toto byl ideální způsob, jak vyjádřit dualitu žen.

Molly Goddard

Londýnská návrhářka Molly Goddard představila svou kolekci v Seymour Leisure centru v Marylebone. Hlavním materiálem byl tyl objevující se ve většině modelech. Show uzavřela Edie Campbell v odstupňovaných růžových šatech s červeným lemováním a barevně odpovídajícími botami.

16Arlington

Své místo na výsluní si vydobyla londýnská značka 16Arlington, která do
prvního dne LFW přinesla italský půvab s kolekcí inspirovanou Raffaellou Carrou, popovou hvězdou šedesátých let a dlouholetou múzou značky. Modely překypovaly peřím, flitry a psychedelickými tisky. Show spíše navodila atmosféru večírku než módní prezentace.

Rixo

Kolekce značky Rixo s názvem „Návrat do zahrady“ zahrnovala živou a pestrou škálu vzorovaných kombinéz a šatů inspirovaných 60. a 70. lety – Modely byly koncipovány tak, že přímo z módní přehlídky by s nimi bylo možné jít na festival.

Zdroje: 1, 2, 3