• Gastro  • Kam na nejlepší zmrzlinu v Praze?

Kam na nejlepší zmrzlinu v Praze?

Jak “přežít” parné dny v Praze? Teplé počasí přímo vybízí k osvěžení a výborná zmrzlina nejen osvěží, ale také zajistí výborný gurmánský zážitek. Přinášíme vám 5 tipů.

1. Angelato

Jedna z nejoblíbenějších zmrzlináren v Praze, kde si můžete pochutnat na poctivých smetanových zmrzlinách, ovocných sorbettech i jedinečných příchutích. Díky jedinečným příchutím se připravte na dlouhé fronty a vskutku originální gurmánský zážitek.

2. Puro Gelato

Další pražská zmrzlinárna se dvěma pobočkami. Naservírují vám tu čistě přírodní produkty bez chemických přísad. Pochutnat si můžete jak na krémovém gelatu, tak i na sorbettech z ovoce či čokolády.

3. Zmrzlinář

Zmrzlinář si jede klasiku. Zmrzlina je opravdu vyhlášená, vyráběná dle tradičních receptur a bez chemie. Ve stálé nabídce jsou 4 nejoblíbenější (čokoláda, vanilka, jahoda a pistácie) a k tomu vždy dalších 12 druhů, které se pravidelně obměňují.

4. Amorino

Na svých (zatím) dvou pražských pobočkách na Chodově a Malé Straně vám vykouzlí růže z mnoha příchutí.  Na své si přijdou i vegani, protože mnoho příchutí existuje i ve veganské verzi.

5. Crème de la Crème

Honí vás mlsná v 10 večer? Zajděte si na jednu z nejlepších italských zmrzlin v Praze do Crème de la Crème. Mimo stálé nabídky 30 druhů má nyní Crème de la Crème nově i zdravé zmrzliny bez cukru, pouze s ovocem či stévií. Banán v čokoládě, hořká čokoláda s chilli, slaný karamel a nepřekonatelný kokos. Tato řemeslná italská zmrzlina zaujme i zmrzlinové abstinenty, slibujeme.

 

Zdroje: Pixabay