• Lifestyle  • Kam na Slovensku na prodloužený víkend?

Kam na Slovensku na prodloužený víkend?

S přicházejícím podzimem a klesajícími teplotami je ideální čas začít jezdit na výlety, nejlépe na prodloužené víkendy. Není nad to si vzít v pátek volno a už ve čtvrtek večer vyrazit. Pokud máte naši zemi procestovanou křížem krážem, zkuste se zajet podívat k našim nejbližším sousedům, na Slovensko. Je to krásná země plná krásných míst. Podívejte se na některá z nich.

Bratislava

Hlavním městem Slovenska je Bratislava a byla by velká škoda toto město nenavštívit. Během dne si můžete prohlédnout bratislavský hrad vztyčený nad Dunajem, navštívit katedrálu sv. Martina, která sloužila jako korunovační katedrála, omrknout modrý kostel, dojít na Slavín, ze kterého je krásný výhled na celé město, a nebo si udělat výlet na Děvín. Večer pak uhaste žízeň v nějakém místním baru.

Malá Fatra

Pokud neholdujete ruchu města, měly by vaše kroky vést do přírody. Slovensko se svou krásnou přírodou byste rozhodně neměli opomenout. Mezi oblíbené destinace patří Malá Fatra. Na své si zde přijdou milovníci túr. Nejčastěji navštěvovaným místem jsou Jánošíkovy diery (soustava kaňonů, vodopádů, lávek, žebříků) a asi nejhezčí vrchol Velký Rozsutec. Když byste si víkend o něco víc protáhli, rozhodně byste měli podniknout výšlap po hřebenovce.

Pieštany

Prodloužený víkend je jako stvořený pro relax a zregenerování těla a mysli v lázních. Mezi ty nejznámější na Slovensku patří termální lázně Piešťany. Najdete je v Trnavském kraji na řece Váh. Spadají mezi mezinárodní středisko léčby revmatických onemocnění a zároveň jsou centrem kultury (výstavy, symposia, koncerty) a sportu (inline, cyklistika). Léčebné prameny vyvěrají z hloubky 2000 m spolu se specifickými sloučeninami a magmatem.

Vysoké Tatry

Když se řekne Slovensko, jedno z prvních slov, které člověka napadne, je Tatry. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska i celých Karpat. Patří mezi vyhlášená turistická místa. Návštěvníci si mohou  vyšlápnout na skalní vrcholy jako jsou Gerlachovský štít či Lomnický štít, navštívit hluboké ledovcové doliny jakými jsou např. Velká a Malá Studená dolina nebo si mohou udělat výlet ke Štrbskému plesu. Tatry nejsou místem jen s přírodními krásami, ale i s kulturním vyžitím. Navštivte Kežmarok či Poprad a uvidíte sami.

Poloniny

Pokud patříte mezi dobrodruhy a nic vám neříkají drahé hotely, snídaně ve formě švédských stolů a přesně naplánovaný den, tak zajeďte do Národního parku Poloniny. Jedná se o část Slovenska, kde na hospodu po celé krkolomné cestě prakticky nenarazíte, ale zato se tu můžete střetnout s medvědem a v noci slyšet výt vlky.

Šťastnou cestu na Slovensku!

Zdroje: 1,2,3,4,5,6