• Gastro  • Kam v Praze na snídani

Kam v Praze na snídani

Jak se říká – snídaně je základ dne. A tak byste se neměli po ránu odbývat a sotva si na začátku dne kousnout do rohlíku. Občas je fajn na snídani vyrazit ven – setkat se u ní s přáteli nebo kolegy. A je to skvělý důvod, proč ráno vstát z postele a zpříjemnit si den. Ať už máte chuť na sladkou nebo slanou snídani a nevíte kam vyrazit, popřípadě chcete vyzkoušet nějaké nové místo, připravili jsme si pro vás deset tipů na pražské podniky, kam na výbornou snídani vyrazit.

Etapa

Tento podnik si nedávno otevřeli Petr a Gábi, které možná někteří z vás znají z blogu P&G Foodies. Říkají, že chtějí propojit svůj online a offline svět, a vytvořit tak skvělou atmosféru u chutného a kvalitního jídla. Přejí si, abyste se při návštěvě cítili jako mezi přáteli. Dělají tu skvělá kořeněná míchaná vajíčka nebo kváskový chléb s ricottou, batátovým pyré, hlívou a cibulovou marmeládou, pečou domácí pečivo. Takže naběhněte do Karlína a doufejte, že najdete volný stůl.

Urxova 479/6, Praha – Karlín

Cacao Prague

Než půjdete s kamarádkou nakupovat do Palladia nebo se rozeběhnete jinam do centra města, zajděte posedět do této kavárny na náměstí Republiky. V Cacao Prague nabízejí skvělou zmrzlinu a dezerty dle vlastních receptur, ale také výborné snídaně (doporučujeme jejich acai bowl), obědy a smoothie. Klidně s sebou vezměte i své děti, podnik disponuje prostorným dětským koutkem.

V Celnici 1031/4, Praha 1

Café Louvre

Tento podnik pamatuje návštěvy osobností, jako byli Franz Kafka, T. G. Masaryk nebo Albert Einstein a mnoho dalších. Když sem vstoupíte, máte pocit, jako byste se vrátili v čase. Ve snídaňové nabídce najdete tradiční české klasiky, vejce na různé způsoby a nechybí ani skvělé lívance s malinovou omáčkou a zakysanou smetanou.  

Národní 22, Praha 1

SmetanaQ Café & Bistro

Lahodné měkoučké vafle s jahodami a mascarpone nebo třeba vejce Benedikt spojené s pohledem na ikonické panorama Prahy. Taková je návštěva ve SmetanaQ. Jediné, co můžeme dodat – šup sem, zjistíte sami.

Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1

Tvoje máma

Místo, kde se budete cítit jako doma, kde ochutnáte koláče jako od maminky a kde je všechno jednoduše na pohodu. Za vznikem této vršovické kavárny stojí dřívější tým z Letky. Přátelštější obsluhu bychom si nemohli přát. Nabídka dobrot jako od maminky se neustále mění. Můžete se těšit na tradiční drobenkové koláče, vdolky s mandlovým krémem, loupáky, čokoládové rohlíčky a jiné. Všechno peče majitelka Klára přímo na místě. Kromě stálého avokádového chleba zde můžete o víkendu ochutnat nějakou aktuální specialitu.

Holandská 52, Praha 10

Café Jen

Další oblíbený vršovický podnik, kde stojí za to se ráno (dopoledne) najíst. Zajděte si na „snídani šampionů“. Menu tu často obměňují, ale pokaždé si pochutnáte.

Kodaňská 37, Praha 10

Cukrárna Myšák

Cukrárna Myšák je podnik s tradicí. Před pár lety si ho pod svou značku vzalo Ambiente a vznikla tak kombinace starší i moderní krásy. Nejen, že se u mramorových stolečků můžete zakousnout do skvělých zákusků, ale zkuste sem zajít i na snídani. Dejte si vejce na různé způsoby či klasiku jako buchtičky se šodó nebo tvarohové ovocné knedlíky. Tohle je přesně místo, kam bychom na kávu vytáhli také svoji babičku.

Vodičkova 710/31, Praha 1

Spižírna 1902

Vychutnejte si snídani, kávu a domácí buchty v této vinohradské džungli. Menu se tu denně mění podle sezóny a nápadů, ale vždy dostanete chutné jídlo založené na čerstvých surovinách a domácích receptech.

Korunní 86, Vinohrady

Marthy`s Kitchen

Nasát atmosféru francouzského venkova se vám zaručeně povede ve Francouzské ulici v menším útulném podniku Marthy´s Kitchen. Když se kouknete na jejich nadupanou nabídku, asi budete mít největší problém s tím si vybrat. Pochutnáte si tu ale nejen na jídle. Žízeň můžete zahnat výbornými domácími limonádami od fialkové, bezinkové až po zázvorovou s limetkami.

Nově můžete zajít na snídani i do druhé pobočky, kterou otevřeli na nábřeží.

Francouzská 13, Praha 2 – Vinohrady, Masarykovo nábřeží 6, Praha 2

The Farm

Ze snídaňové nabídky The Farm si vybere snad každý. Najdete tu několik druhů omelet, vejce Florentine nebo třeba místní snídani skládající se z jehněčích klobásek, volských ok, fazolek a karamelizované cibulky. Mívají i široký výběr domácích limonád a čerstvě připravených šťáv.

Korunovační 17, Praha 7

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20