• Gastro  • Kávy z pražírny Dos Mundos Cafe mají všechny chutě světa

Kávy z pražírny Dos Mundos Cafe mají všechny chutě světa

Káva, kavárny, kavárnictví – v současné době jedna z nejvíc rostoucích a vyhledávaných oblastí v gastronomii. Kávu pijí skoro všichni a čím dál více lidí si ji chce dopřát opravdu kvalitní. Do popředí se tak dostávají kavárny nabízející výběrovou kávu z českých pražíren. Mezi vyhlášené patří Doubleshot, Candycane Coffee, Nordbeans, Father’s Coffee, ale nás dnes bude zajímat Dos Mundos.

Dos Mundos v překladu znamená dva světy a jak sami majitelé Lukáš a Adéla říkají, je to proto, že se u nich v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené a španělský název proto, že ve většině zemí, kde se káva pěstuje, se mluví španělsky.

Celý kolektiv Dos Mundos se snaží v oblasti kávy zlepšovat. Jezdí tak do světa, aby nabrali inspiraci, soutěží na nejrůznějších soutěžích, připravují pro své zákazníky novinky v přípravách kávy, včetně workshopů a cuppingů (degustace kávy a díky ní určení kvality a druh kávy na základě její chuti, vůni, barvy).

Kávy pražírny Dos Mundos pocházejí z různých koutů světa. Pochutnat si tak můžete na Rwandě, Etiopii, Brazílii, Panamě či kávě z Keni. Mezi kavárny, které kávu této značky nabízejí, patří například CAFEDU, Zmrzlinář, My Raw Café, Káva z Nuslí, Momenta, Schovaná kavárna a samozřejmě kamenné kavárny Dos Mundos. Ty najdete na Letné a v Korunní.

My jsme navštívili pobočku na Letné, v ulici Milady Horákové. Už na první pohled vás zaujme interiér. Kavárna má totiž krom klasických stolečků i stolečky, u kterých nenaleznete klasické židle, ale zhoupnete se u nich na houpačce a to je velká paráda. Sami jsme to ozkoušeli. Nejen interiér je zde parádní. Skvělá je i nabídka.

Kromě klasických káv jakými je espresso, cappuccino, flat white, latté, si zde můžete pochutnat na kávách filtrovaných, a to buď na klasickém batch brew, aeropressu či V60. Pokud nejste milovníkem těchto kofeinových nápojů, tak i na vás je v Dos Mundos Café pamatováno. Objednat si můžete nejrůznější druhy čajů od Tea Mountain, horkou čokoládu, domácí limonádu, domácí ledový čaj nebo zahřešit alkoholem (vínem, ginem s tonikem). Nabídka je obohacena o různé speciality. Teď v zimě je to třeba svařený cider Tátův sad nebo latté s vaječným likérem. 

 Co by byla kavárna bez dezertu, že? I na těch si tu pochutnáte, případně si místo sladkého můžete dát nějakou slanou dobrotu jako třeba slaný bagel nebo zapečený toast. My jsme s redakcí ochutnali filtrovanou Etiopii a k tomu borůvkový koláč a můžeme říci jediné: „Mňam.”

Zdroje: 1,2,3,4,5