• Gastro  • Kde se dobře najíst v okolí Prahy? Top 3 kavárny

Kde se dobře najíst v okolí Prahy? Top 3 kavárny

Všem už nám jsou známé restaurace či bistra v Praze, ale co takhle si vyjet někam na jídlo mimo Prahu? Pár kilometrů za Prahou a s výhledem na přírodu? Pojďme se podívat na zajímavé restaurace v okolí Prahy.

Cafe Líbeznice

Líbeznice se nachází pár kilometrů za Prahou. Dostanete se do nich z metra Ládví příměstskými linkami. Kromě této kavárny nabízí i kulturní vyžití v Divadle kouzel Pavla Kožíška. Neuděláte chybu, když je navštívíte, protože samotná kavárna se nachází uprostřed velkého zahradního centra.

Zahradnictví Líbeznice se neustále rozrůstá a najdete v něm vše, co byste si od zahradnictví mohli přát – květiny, substráty, nádobí, květináče a samozřejmě útulnou kavárnu! Nakupování si můžete zpestřit její návštěvou a nebudete litovat. Kavárna nově nabízí i venkovní posezení přímo mezi rozkvetlými květinami.

Na jídelním lístku najdete několik druhů snídaní. Můžete ochutnat vaječné speciality – omelety, vejce benedikt. Také nechybí avokádový toast a určitě nesmíme zapomenout na jejich výborné palačinky, jak sladké, tak slané. Co se týče zákusků, vybere si určitě každý. Za naši redakci můžeme doporučit mrkvový dort a panna cottu. Kavárna nabízí také italskou zmrzlinu a výbornou kávu. V letních měsících se můžete osvěžit domácí limonádou. Cenově je kavárna velmi dostupná a přijatelná.

Kavárna Modrý domeček

Kavárna Modrý domeček se nachází v Řevnicích. Její návštěvu tak můžete spojit s výletem do Berouna nebo na Karlštejn. Do Řevnic se dostanete vlakem, ať už z Hlavního nebo Smíchovského nádraží.

Zvláštností této kavárny je, že v ní obsluhují lidé s mentálním či duševním onemocněním. Díky tomu dostávají možnost si přivydělat, i přesto, že by takovou práci v normálních kavárnách dělat nemohli. V roce 2016 byla kavárna zrekonstruována a byly zvětšeny její prostory. Tomu pomohl Spolek Náruč.

Kromě poledního menu nabízí kavárna všechny možné nápoje. Teď v létě se můžete těšit na ledovou kávu se zmrzlinou nebo zmrzlinové poháry. Kavárna také umožňuje objednávku občerstvení na vaši oslavu. Můžete tak využít jejich služeb a podpořit je!

Kafe Mělník

Dávat vám tip na to, proč jet na Mělník je asi zbytečné. Soutok Labe a Vltavy, nádherná příroda, vinice, krásný zámek. To vše můžete vidět na místě vzdáleném zhruba dvacet minut od Prahy. Máme pro vás jedno doporučení na kavárnu, která opravdu stojí za to.

Kafe Mělník má možnost sezení vevnitř i na zahrádce. Vyberete si z několika druhů výborné kávy. Ochutnejte Espresso Tonic, nebudete chtít pít už nic jiného! Z dortů se nemůžeme rozhodnout, který doporučit. Všechny jsou moc dobré! Určitě oceníte i výběr bezlepkových dortů, kterých je v nabídce více než dost. Hlad můžete zahnat bagelem nebo sendvičem.

Krom příjemného posezení nabízí Cafe Mělník i rozvoz, což je určitě skvělým zpestřením.