• Gastro  • Kde si dát nejlepší pizzu v Praze? Víme, kam musíte zavítat

Kde si dát nejlepší pizzu v Praze? Víme, kam musíte zavítat

Kulatá, křupavá, původem z Itálie. Řeč je samozřejmě o pizze. Její kořeny spadají už do dávné minulosti. Italská pizza jak ji známe dnes se začala psát kolem 18. století. Od té doby si získala nespočet příznivců. DailyStyle pro vás vybral tipy, kam vyrazit v Praze, pokud máte chuť na opravdu dobrou pizzu.

Někteří pizzaguru tvrdí, že k otestování kvality pizzerie postačí objednat si základní pizzu Margheritu a hned budete vědět, na čem jste. Pizza Margherita byla pojmenována podle královny Margherity, která v roce 1889 navštívila pizzerii Brandi v Italské Neapoli. Na její počest místní pizzař vytvořil pizzu ve třech barvách italské vlajky. Červenou – rajčatový základ, bílou – mozzarellu a zelenou – bazalku. A tak se zrodila hvězda mezi pizzami.

Pizzu najdete na menu nejedné restaurace. Narazit na tu poctivou s tenkým těstem, křupavými okraji a kvalitními surovinami je častokrát oříšek. Proto jsme se rozhodli vám výběr usnadnit.

Grosseto

Pizzerie Grosseto otevřená od roku 1996 se mezi návštěvníky těší velké oblibě. Stala se jednou z prvních pizzerií, která ukázala Čechům, jak má chutnat poctivá pizza. V jakoukoliv denní dobu je tu plno. Není se čemu divit, jejich pizza je opravdu výborná. Má tenké těsto a typický nádech kouře díky kvalitní peci. Vybrat si můžete ze čtyř poboček v Praze, a sice z restaurace v Dejvicích, Průhonicích, na Vinohradech a Brumlovce.

Pizzerie Einstein

Pizzerie Einstein má celkem čtyři restaurace, přičemž první z nich byla otevřena již v roce 1998 na Praze 7. Každá provozovna je velmi vkusně zařízena. Ačkoli je každá z nich v něčem trošku jiná, všechny mají něco do sebe a už od prvního okamžiku na vás působí vřelým dojmem. Součástí žižkovské provozovny je nádherná letní zahrádka, která nechybí ani v provozovně nacházející se na Letné. Smíchovská provozovna se zase může pyšnit třemi podlažími a celkem 100 míst k sezení, díky kterým je ideální pro početnější akce. Pizza Einstein nabízí i lákavé slevy pro studenty, kterým rozhodně nelze odolat. Ti mohou využít akce 1+1 zdarma, která se vztahuje na kombinaci těstovin, pizzy nebo hamburgeru. Slevy se liší podle provozovny, ale v žádné z nich nebudou studenti ochuzeni. Více informací najdete na webových stránkách této oblíbené pizzerie v Praze.

Pizza Nuova

Rodinná restaurace spadající pod síť Ambiente, kam můžete zajít na tradiční neapolskou pizzu. Poznávacím znamením neapolské pizzy jsou vyfouklé, místy tmavé okraje.  K přípravě se používají nejkvalitnější suroviny v podobě italských rajčat San Marzano nebo buvolí mozzarelly. Pizzy jsou pečené v kvalitních pecích na bukovém dřevu. Pizzerii najdete na adrese Revoluční na Praze 1.

Pizzerie Alforno

Hned při vstupu do pizzerie na Petrském náměstí na vás dýchne díky dřevěnému nábytku a červeným kostkovaným ubrusům pravá italská atmosféra. Název Alforno není jen tak nahodilý, italsky totiž „forno“ znamená pec. Mimo široké nabídky italských specialit, Alforno nabízí takzvané metrovky. Pod názvem se skrývá metrová pizza plná čerstvých surovin připravovaná pizzaři školenými přímo v Itálii. 

San Carlo

Další dobře hodnocenou pizzerií podle TripAdvisoru je San Carlo. Ochutnat tu můžete neapolskou pizzu a další pokrmy z neapolské kuchyně. Restaurace má dvě pobočky, jednu na Novém Městě v ulici Dittrichova a druhá se nachází v blízkosti Karlova mostu, v samém srdci Malé Strany. V letních dnech můžete posedět u sklenky vína na zahrádce.

Johnny Pizza

Z trochu jiného soudku je Johnny Pizza. Nejedná se o klasickou restauraci, ale o stánek s pizzou. Tyto malé prostory mají své kouzlo. V Itálii najdete takových koutků plno. Kolikrát v nich narazíte na lepší pizzu než ve vyhlášené restauraci. A to platí i pro Johnny Pizzu. Mezi lidmi je velice oblíbená a má pozitivní recenze. Najíst se můžete na místě, nebo si odnést jídlo s sebou domů. V plánu je i rozvoz pizzy.

Redakce DailyStyle.cz vám přeje dobrou chuť !

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3, 4, Pizzerie Einstein

DailyStyle PROMO: Článek obsahuje komerční prezentaci Pizzerie Einstein