• Fashion News  • Kolekce SANDRA MANSOUR x H&M oslavuje ženskost a lásku k přírodě

Kolekce SANDRA MANSOUR x H&M oslavuje ženskost a lásku k přírodě

Švédská módní značka H&M spojila síly s designérkou Sandrou Mansour a vznikla limitovaná kolekce nesoucí název „Fleur du Soleil“ neboli slunečnice. Designérka Sandra byla fascinována způsobem, jakým slunečnice následuje slunce od začátku dne až po jeho samotný konec. Očekávaná kolekce, která vzbudila pozornost vstoupí do prodeje již zítra 27. srpna, a bude k dostání ve vybraných obchodech v Česku.

Libanonská módní návrhářka založila svou značku v Bejrútu před deseti lety a je známá především pro svoji snovou a odvážnou estetiku s moderním nádechem. Kolekce je inspirována silnými umělkyněmi jako jsou Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq a Bibi Zogbé Kiki Smith a krásou přírody. Velmi ženské střihy zvýrazňující pas, nezačištěné lemy, vrstvení látek a objem, to je základní definice této kolekce, která se nese v zemitých barvách šedé, slonovinové kosti a černé. Nabízí netradiční vzory, ručně zpracované detaily, jako jsou hranaté límce a vrstvy romantických látek, které vytvářejí mladistvý a rafinovaný vzhled.

 „Inspirací pro spolupráci s H&M byla příroda a přírodní prvky. Zejména slunečnice, která představuje cyklus života, a jeho závislost na slunci a světle. Při výběru materiálů  mne inspirovala poezie a malíři – tmavé krajky, žakár a vyšívaná organza. Díky kolekci Fleur du Soleil chci mluvit se ženami z celého světa, chci k nim vyslat poselství o naději, což je v tuto chvíli něco, co opravdu všichni potřebujeme, “říká Sandra Mansour, generální ředitelka a designérka.

Kolekce Sandra Mansour x H&M bude dostupná online na webu a ve vybraných prodejnách v ČR od 27. srpna 2020.

Zdroj fotografií: H&M

Marketing manager