• Beauty  • Konturovací tužky na rty

Konturovací tužky na rty

Také se vám líbí krásné, plné a souměrné rty? Málokterá z nás měla to štěstí a s takovými rty se už narodila. Ale víte jak to je, dneska můžeme mít skoro všechno na co si vzpomeneme. Nemyslím teď plastické operace a výplně rtů. Zkuste to pro začátek jednoduše… konturkou na rty!

konturky 3

Konturkou můžete upravovat tvar svých rtů, ale to není jediná její schopnost. Konturka perfektně udrží vaši oblíbenou rtěnku na místě, takže se nebude roztékat do malých vrásek kolem rtů. To určitě oceníte právě teď v létě ale i v zimě, případně u tmavých odstínů rtěnek, kde je přesnost důležitá.

Pokud rádi nosíte světlé rtěnky, nebo lesky, nebo se konturek ještě trošku bojíte, tak je skvělé pořídit si konturku transparentní. Je to průhledná, vosková tužka, která pomůže s tím, že se vám rtěnka nebude roztékat. Naopak milovnice výraznějších barev by měly vybírat konturky právě v odstínu zvolené rtěnky. Tak budete moci i upravovat tvar rtů.

konturky

A teď k samotnému nanášení konturky. Začněte tím, že kolem rtů nanesete malé množství make-upu nebo korektoru, tím vytvoříte neutrální základ. Teď obtáhněte rty konturkou. Začněte ve středu horního rtu a linku veďte ke koutkům. U spodního rtu je postup stejný (začněte ve středu a pokračujte ke koutkům), tak se vám bude nejlépe pracovat a budete moci upravovat tvar rtů. Nebojte se si s tvarem rtů pohrát. Pokud uděláte chybu, navlhčenou vatovou tyčinkou ji jednoduše opravíte. Jakmile budete s linkou spokojeni, můžete na celou plochu rtu nanášet rtěnku. Výborně je nanést konturku na celou plochu rtů a přes ni nanášet rtěnku. Tak vytvoříte pro rtěnku perfektní základ, rtěnka vám vydrží déle a barva bude intenzivnější.

Když už budete mít tužku v ruce a chtěli by jste vaše rty ještě více vylepšit, tak naneste na střed bílou tužku. Ta rty krásně rozzáří a budou působit nadýchaně!

Zdroje: 1, 2, 3