• Beauty  • Konturování podle typu obličeje I.

Konturování podle typu obličeje I.

Ideální obličej má oválný tvar. Pokud tomu tak ve vašem případě není, přečtěte si, jak se určitými zákroky přiblížit lichotivějšímu tvaru obličeje a zvýraznit své přednosti. Dnes se zaměříme na tvář kulatou.

Jaké jsou tvary obličeje a čím jsou specifické?

  • Oválný obličej má symetrické proporce. Je nejširší ve výšce lícních kostí a tváří, směrem k bradě a čelu se mírně zužuje.
  • Kulatý obličej má buclaté tváře skrývající lícní kosti, plné čelistní partie a kulatou bradu.
  • Čtvercový (hranatý) obličej je stejně široký v úrovni čela, brady i uprostřed.
  • Trojúhelníkový (srdcový) obličej má širokou horní část a směrem dolů se zužuje ke špičaté bradě.
  • Protáhlý obličej mívá vysoko lícní kosti, vysoké a úzké čelo a výrazné, ostře řezané čelisti.

Co potřebujete:

Obličej se modeluje pomocí make-upů a korektorů v různých odstínech, dále upotřebíte rozjasňovače a tvářenky.

Máte-li kulatý obličej…

Potěšující zprávou je, že kulatá tvář si díky své plnosti většinou drží mladistvý vzhled déle než jiné typy obličeje. A navíc díky konturování může tento obličej vypadat oválněji.

Co zvýraznit:kulaty

Soustřeďte pozornost na střed obličeje. Použijte světlejší odstín krycího přípravku na čelo, pod očima, v horních partiích lícních kostí a uprostřed brady.

Co potlačit:

Tmavším odstínem bronzového pudru nebo make-upem o jeden až dva odstíny tmavší než je barva vaší pleti stínujte od jamky ve tváři směrem k čelisti podél pomyslné linky od koutku rtů k vršku ucha a na stranách čela přes spánky. Pozor však dejte na ostré přechody, ty jsou nežádoucí!

Tvářenka:

Tvářenka se při tomto tvaru obličeje nanáší na spodní stranu lícních kostí. Linie tvářenky veďte šikmo od ucha ke koutku rtů. Pak tvářenku a její okraje dobře rozetřete.

Zdroj: 1, 2