• Men's world  • Auta, design a budoucnost….

Auta, design a budoucnost….

Nedávno jsme Vám představili žhavé automobilové novinky, které na sebe strhávali pozornost návštěvníků frankfurtského autosalonu. Ale jak to vypadá, když designéři popustí uzdu své fantazii a nehledě na realizovatelnost konceptu a marketingový plán vytvoří vize budoucnosti, které by mohly v následujících letech brázdit silnice a nejen je? Podívejte se s námi na auta, která vypadají jako vystřižená ze sci-fi filmů, ale o jejichž realizaci se skutečně uvažuje.

Maybach DRS

Tato futuristická vize elektromobilu, prezentovaná Mercedesem ve své prvotině na autosalonu v LA již v roce 2010, představuje nový způsob dopravy po městech budoucnosti. Koncept prošel během minulých let značným vývojem, a přestože Mercedes v současné době neuvažuje o výrobě prototypu, je jasné, že se na této novince stále pracuje. Výroba je zatím hudbou daleké budoucnosti a v současné době se s prvními modely počítá na rok 2075.

Apple Car

Značka pověstná svým smyslem pro design již dlouho uvažuje o výrobě svého prvního auta iCar. Zlí jazykové tvrdí, že jsou to jen „drby“ s primárním cílem zvedat hodnotu akcií firmy, nicméně není bouře bez hromů a podle nepotvrzených zpráv bychom se prototypu měli dočkat během následujících čtyř let.

Terrafugia TF – XTM

Tato firma představuje vizi automobilu – letadla, která je snem snad každého muže. Na rozdíl od předchozích konceptů dopravních prostředků tato firma však již jeden model létajícího automobilu realizovala. Na rozdíl od předchozího modelu The Transition má být ale TF –X vybaven dvěma vrtulovými motory na skládacích křídlech, což mu umožní plynulý start bez potřeby runwaye.

Nám bohužel nezbývá nic jiného, než věřit ve zručnost techniků a designérů a počkat si pár let jestli se tyto technologické pohádky stanou skutečností a zda se budeme moci s těmito vozy setkat na ulici, či v tom lepším případě, zaparkovat je v garáži.

Poděkování a zdroj fotografií: 1,2,3