• Lifestyle  • Kouzelné nápoje lásky

Kouzelné nápoje lásky

Opět tu je sv. Valentýn – svátek zamilovaných – a většina z nás si láme hlavu, jak svojí drahé polovičce vyznat lásku, čím ji ohromit a jakým dárkem případně udělat radost.

Většina z mužů klasicky koupí nějaký krásný šperk, kytici rudých růží nebo něco sladkého k zakousnutí, a tím se domnívají, že je akce „Valentýn“ úspěšně splněna. Někteří z nich si možná dají větší práci a vykouzlí pro svojí lásku nezapomenutelný večer, např. v podobě pozvání na večeři do luxusní restaurace, a teprve poté ji obdarují nakoupenými dárečky.My ženy jsme však romantičky, na což většina mužů dost často a ráda zapomíná. Ano, milujeme krásné věci a šperk nebo květina nás rozhodně neurazí, naopak zdůrazňuji, že vždycky nám udělá obrovskou radost, ale s odstupem času daleko více oceníme takové dárky, jež nic moc nestojí, ale vychází přímo od srdce.

Chtě nechtě milujeme romantická gesta a užíváme si chvíle, kdy se nám drahá polovička dvoří a dává nám najevo, jak moc nás miluje. A k tomu všemu stačí opravdu málo, tj. romantická večeře doma při svíčkách, společná koupel anebo masáž pomocí vonných olejů, a potom si už jen užívat jeden druhého.Co ale takhle vyzkoušet něco nového a originálního? Třeba o Valentýnu společně vypít nápoj lásky a nechat se strhnout opravdovou vášní a rozehrát své smysly naplno?

Pokud ano, tak právě pro vás tu máme několik receptů, které můžete společně vyzkoušet a otestovat tak, jestli dávné legendy o účincích těchto „nápojů lásky“ moc nepřehání. A pro lidičky, jež jsou momentálně „single“, přikládáme tip na „koupel k přivolání opravdové lásky“.

Lektvar lásky

Suroviny:

7 čerstvých okvětních plátků rudé růže

1 až 3 jahody

trochu bezové šťávy

čistá voda

Postup:V trochu vody rozmačkejte jahody a přidejte k tomu nadrobno nakrájené plátky rudé růže. Směs zalijte bezovou šťávou a zbytkem vody. Nápoj lásky nechtě chvíli stát, a poté přeceďte přes plátýnko. Hotový nápoj lásky přidejte svému vyvolenému do pití. Pověra praví, že po vypití k vám zažehne opravdovou láskou.

Nápoj lásky

Suroviny:

4 lžíce černého čaje

špetka koriandru

2 kousky pomerančové kúry

3 čerstvé mátové lístky

špetka tymiánu

trocha rozmarýny.

Postup: Všechny ingredience zalijte horkou vodou a nechte chvíli louhovat, a poté sceďte přes plátýnko. Vzniklý nápoj popíjejte se svým milým při svitu měsíce.


Nápoj pro noc plnou vášně

5 lžic čerstvých okvětních lístků rudé růže

1 lžíce hřebíčku

1 lžíce muškátového oříšku

1 lžíce levandulového květu

1 lžíce zázvoru

Postup: Všechny suroviny zalijte v hliněné nádobě horkou vodou a nechte louhovat přibližně 5 až 10 minut. Tato směs se podává do čaje před strávením noci plné vášně. Dle legendy prý zvyšuje a zajišťuje „opravdovou“ vášeň.

Koupel k přivolání opravdové lásky

Suroviny:

3 díly pomerančových květů

2 díly levandule

1 díl okvětních plátků gardénie

1 díl kardamonu

1 díl zázvoru

1 díl rozmarýnu

1 díl růžových okvětních plátků

Postup: V této směsi se denně koupejte a hýčkejte, jestliže chcete přivolat k sobě opravdovou lásku.

 

Zdroj foto: Pixabay.com