• Beauty  • KRUHY POD OČIMA

KRUHY POD OČIMA

Nevzhledné kruhy pod očima – pro někoho běh na dlouhou trať, pro jiného normální reakce těla na probdělou noc a nedostatek spánku. Svou roli zde mohou hrát genetické faktory i celkový životní styl. Jak se s tímto problémem poprat?

  • VES3887c4_jasnujici_korektor_Touche_Eclat_YSLKruhy pod očima můžeme jednoduše zdědit. Těm, kterých se to týká, nezbývá nic jiného než sáhnout po korektoru a tmavší místa zakrýt. Používejte korektor o odstín světlejší, než je vaše pleť. Fialové kruhy dobře neutralizují prosvětlovací korektory, lehké a zároveň krycí, odstín do žlutava nebo meruňkova.
  • Jistě dobře víte, že odpočinek je pro tělo důležitý. Pokud však dáte přednost párty před spánkem, mohou vám po ránu pomoci alespoň plátky studené okurky.

  • Tmavé kruhy pod očima mohou být i známkou nějakého vnitřního onemocnění. Jestliže tímto nedostatkem trpíte trvale, doporučujeme vyšetření metabolismu lékařem.

  • Vynechejte velké množství soli ve stravě a do jídelníčku zařaďte dostatek ovoce a zeleniny. Pro oči je také významný vitamín A. Jezte např. mrkev, špenát, meruňky. Vhodné jsou také pokrmy s dostatkem železa, které naleznete v luštěninách, játrech, slunečnicových semínkách. A dále samozřejmě nezapomínejte dodržovat pitný režim.
  • Vhodná je taktéž péče o pokožku kolem očí 1114186pomocí speciálních kosmetických přípravků, které napomáhají kruhy redukovat. Náš trh jich nabízí mnoho. Nečekejte však hned zázrak, je to dlouhodobá léčba.
  • Pokožka kolem očí může lépe vypadat díky pravidelné masáži. Tu můžete absolvovat v kosmetickém salonu nebo si zjednodušenou podobu můžete provádět svépomocí. K masáži používejte krém a buďte jemní. Masírujte obě oči zároveň nebo střídavě. Můžete postupovat následovně:
  1. Bříšky prstů ukazováčku a prostředníčku lehce poklepávejte na pokožku kolem očí a vydržte alespoň minutu.
  2. Přiložte palec pod oko a ukazováček hranou nad oko (připomíná to držení dalekohledu), poté zlehka kůži napínejte rozevíráním polohy prstů. Opakujte 25krát.

Boj s kruhy pod očima vyžaduje trpělivost a odhodlání. Věříme, že vám naše tipy pomohou se jich zbavit nebo alespoň zmírnit jejich intenzitu.

Zdroj: 1, 2, 3