• Fashion News  • Lana Wachowski novou tváří kampaně Marca Jacobse

Lana Wachowski novou tváří kampaně Marca Jacobse

Marc Jacobs představil jako první z mnoha tváří jeho jarní kampaně 2016 Lanu Wachowski – transgender režisérku.

Kampaň, kterou nafotil David Sims a stylovala Katie Grand, bude sérií subjektů, ve kterých našel návrhář inspiraci a představuje tak oslavu své Ameriky.  Návrhář plánuje vypuštění dalších portrétů ze své série během několika příštích týdnů na svém Instagramu.

1

Sám návrhář napsal: „Lidé vystupující v naší kampani zosobňují tuto módní kolekci skrze jejich individualitu. Dohromady ztělesňují a oslavují ducha krásy rovnosti, „později uvádí,“ Je to osobní deník lidí, kteří mě inspirovali a nadále inspirují a otevírají mou mysl k odlišným způsobům vidění a myšlení. „

2

Lana Wachowski se narodila jako muž Laurence Wachowski, se svým bratrem Andym, režírovala například film Matrix a krátce po vydání Matrix Reloaded se začalo proslýchat, že Larry se objevuje na veřejnosti přestrojený za ženu a říká si Lana Wachowski, v roce 2007 však byl tento příběh označen za smyšlený, nicméně v roce 2008 začal být Larry adresován jako Lana a v roce 2012 v rámci propagace filmu Atlas mraků začal také na veřejnosti vystupovat jako žena. Za tento krok obdržela v roce 2012 ocenění „Visibility award“ od největší společnosti zabývající se ochranou lidských práv v USA The Human Rights Campaign.  Při neobvykle dlouhé děkovné řeči se Lana svěřila s osobními traumaty týkajícími se změny pohlaví včetně plánu na sebevraždu, který měla jako teenager.

wachoski

Těšíme se koho dalšího nám Marc Jacobs odhalí v následujících týdnech!