• Lifestyle  • Letní festivaly se blíží – pět tipů, jak si je užít na maximum

Letní festivaly se blíží – pět tipů, jak si je užít na maximum

Ať už na ně vyrazíte s přáteli, partnerem či rodinou, přinášíme vám pět tipů, jak si akce parádně užít a nenechat si je zkazit.

Pohodlné oblečení

Špatně vybrané oblečení dokáže naprosto zkazit zážitek z festivalu. Jak se můžete soustředit na kapelu a přidat se ke zpěvu, když zimou cvakáte zuby? V tomto případě se vyplatí sledovat předpověď počasí a počítat s chladnějšími večery. Platí, abyste se vždy oblékli maličko tepleji – v nejhorším případě si mikinu uvážete kolem pasu. Jednou z nejdůležitějších věcí jsou boty. Lodičky jsou sice krásné, ale po několika hodinách tance se vám vaše nohy odvděčí neskonalou bolestí. Mějte tedy na mysli hlavně své pohodlí – teniskami či sandálky ještě nikdo nic nezkazil.

Využijte aplikaci k nákupu

Na festivalech často nemáte náladu tahat s sebou hromadu věcí. Je tedy nutné tahat velkou kabelu a hlídat si, zda máte peněženku? Je jednadvacáté století, stačí mít mobil a vše je vyřešeno.

 „Není nic jednoduššího než si nainstalovat platební aplikaci. Čím dál víc obchodníků vychází lidem vstříc a nabízí i alternativní možnosti platby – tedy něco víc než jen hotovost a kartu. Koupíte si tak všechno od piva, suvenýrů až po samotné vstupenky na akci,“

 říká František Havlín, spolutvůrce aplikace Trisbee, která obchodníkům umožňuje přijímat platbu kartou jen za pomoci mobilu. S Trisbee si pivo koupíte třeba na festivalu United Islands of Prague či na Pražském Quadriennale – díky speciální akci na stánku Trisbee navíc jen za polovinu ceny!

Deštník a pláštěnka zaklejí déšť

Určitě to znáte. Na obloze ani mráček, sluníčko svítí a vás ani nenapadne se zaobírat něčím jako je deštník. A výsledek? Navzdory všem optimistickým předpovědím meteorologů se vrátíte promočení až na kůži, protože vás zaskočí náhlá letní přeháňka či dokonce bouřka. Nenechte si pokazit hudební zážitek počasím a buďte vybaveni. Vždyť taková pláštěnka moc místa nezabere. A jak už to bývá, pokud se proti průtrži obrníte, žádná ani nepřijde.

Hlavní je mít vždy energii

Celé hodiny už tančíte, oběd máte za sebou, ale do večeře v podobě klobásy je ještě daleko?  Doporučujeme s sebou nosit drobné pamlsky, které se vám pohodlně vejdou do batohu či tašky a vždy vám přijdou k chuti. Dobrým tipem jsou různé oříšky nebo kousky sušeného ovoce.

“Kvalitní, mrazem sušené plátky jahod, manga a malin či oříšky jsou velmi zdravé, navíc každého nabijí energií,”

 doporučuje Pavel Malý ze společnosti VitaNut. Do kapsy se hodí také rychlá svačinka Pokeat, která obsahuje všechny potřebné živiny a je 100% přírodní. 

Nebojte si udělat radost suvenýrem

Jestliže byla akce opravdu vydařená, nenechte své vzpomínky jen na instagramu. Trička s vaší oblíbenou kapelou můžete nosit kdykoliv a vždy si vzpomenete na skvělý festival, který jste zažili. Různé klíčenky, skleničky či kšiltovky poslouží úplně stejně dobře.