• Styling  • Léto ve lnu aneb nejvíc trendy materiál pro letní sezónu 2018

Léto ve lnu aneb nejvíc trendy materiál pro letní sezónu 2018

Teplé počasí je už chvíli aktuální a obchody se začínají plnit širokou nabídkou oblečení. Letošním hitem všech letních materiálů je len! My vám přinášíme shrnutí zajímavých tipů, jak oděvy z tohoto materiálu stylizovat a kombinovat a také tipy, jak a kam je můžete nosit…

Také v létě nesnášíte pocit neprodyšných košil a obtažených trik? A jen nevíte, jak si v obrovské nabídce módních obchodů vybrat takové kousky, které vám zaručí prodyšnost a pohodlí? Zkuste se zaměřit na směsi přírodních materiálů a nebo stoprocentní přírodní materiály. Letošním králem všech materiálů je len. Oděvy ze lnu se objevovaly na přehlídkách módních domů, v kolekcích designérů a teď zaplavují i stojany fashion řetězců. Tak se na něj pojďme podívat z blízka.

Len je jeden z nejlepších materiálů na letní měsíce. Jeho velkou předností je, že na dotek je chladivý, ale také má dobrou vodivost tepla a vysokou pevnost. Len je také velmi prodyšný, takže se v něm budete cítit skvěle. Jeho typickým znakem je nestejnoměrná vazba vláken. Za nedostatek může někdo počítat poměrně velkou mačkavost, která ale také dodává oděvům specifický, lehce naturální vzhled. Za nás jsou len spolu s hedvábím a bavlnou nejlepšími materiály pro horké letní dny.

A jaké kousky byste si měli ze lnu pořídit? Například lněnou košili, která budou super náhradou za košile z příliš pevné a hrubé bavlny a nebo polyesteru. Úžasně pohodlné budou také šaty ze lnu, u kterých zkuste sáhnout po zemitých tónech – béžové, khaki nebo krémově bílé. Super cool jsou právě nyní také letní lněná saka, která jsou buď v čistě zemitých tónech, s proužky a nebo s kostkou. A neméně stylové jsou i overaly, které se tak snadno nosí a zároveň vypadají skvěle. Ani u nich nesáhnete vedle, když si pořídíte proužkovaný vzor, ale také květy a pastelové barvy.

Vzhled lněného materiálu dodává outfitům uvolněný dojem, takže se hodí do lehkých, ležérních, městských kombinací stejně jako na výlety na venkov. Výborně vypadá v kombinaci s džínovinou, takže například lněné šaty nebo overal doplněné džínovou bundou budou skvělá kombinace. Stejně tak kombinace džínů s volnou lněnou košilí nebo tričkem vypadá úžasně. Naše oblíbené kombo je len se lnem, kdy je celý outfit v jednom materiálu, jako například lněné kraťásky nebo šaty a přes ně lněné sako.

Len je super letní materiál a proto se k němu hodí i super letní doplňky. V jednom z předchozích článků o nejstylovějších doplňcích tohoto léta jsme vám doporučili, jaké kousky v podobě doplňků se budou nosit toto léto. Některé z těchto doplňků můžete velmi dobře kombinovat i se lněným oblečením. Sáhněte například po velkých statement náušnicích nebo oživte outfit úzkými brýlemi. Lněný overal nebo sako doplňte botami s kitten heells a k lněné košili s džínami si vezměte proutěný košík nebo tašku z juty.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17