• Fashion News  • Louis Vuitton vás se svou novou dámskou kolekcí vezme na výlet časem

Louis Vuitton vás se svou novou dámskou kolekcí vezme na výlet časem

Značka Louis Vuitton se ve své nejnovější dámské kolekci JARO/LÉTO 2018 rozhodla navrátit do dob dávno minulých a načerpat z nich inspiraci pro své nejnovější modely. V kolekci se podařily propojit dva velmi nečekané a na první pohled nesourodé styly – francouzskou aristokracii 18. století a sportovní oděv. Co na tuto nevšední kombinaci říkáte?

Kreativní ředitel značky Louis Vuitton Nicolas Ghesquiére vzal návštěvníky přehlídky v rámci představení kolekce v pařížském  Palais Royal na cestu časem mezi minulostí a současností a propojil tyto časoprostory v jedno. Inspiroval se především historickými oděvy francouzských aristokratů  18. století, převzal nadčasové prvky historických kostýmů a vtiskl jim moderního ducha propojením se současnou sportovní módou.

Typickým prvkem většiny modelů jsou okázale propracované brokátové kabátce, které jsou často doplněny výšivkami a zdobnými detaily. Tento historický dojem však rozbíjí nevšední kombinace se sportovně laděnými kousky. Bohatě zdobené kabáty s vysokým límcem jsou překvapivě doplněny například boxerskými kraťásky, lesklými kalhotami či sportovními teniskami a sandály.

Propojení historických ér vyústilo k vytvoření originální kolekce, která je plná anachronismů. Výsledné modely tak představují jakýsi dialog mezi garderobami pocházejícími z různých epoch, které se nakonec potkají na jednom místě a nečekaně spolu souzní.

Co na tuto kolekci říkáte?

Zdroje: 1, 2, 3, 4