• Lifestyle  • Luxusní italská značka Bottega Veneta

Luxusní italská značka Bottega Veneta

Italská luxusní značka Bottega Veneta Vás pohltí nejen svým jedinečným koženým zpracováním, ale také svou bohatou historií.


web_bv
Značka Bottega Veneta, která má kořeny v módou proslulé Itálii byla založena roku 1966 návrhářem Michelem Taddeim a v překladu znamená „benátský ateliér“. Ve světě se proslavila svým luxusním koženým zpracováním a také speciální technikou tkaní kůže zvanou intrecciaro, která je symbolem této značky dodnes. Značka Bottega Veneta se stala populární ve smetánce už v osmdesátých letech díky krátkému propagačnímu filmu od slavného pop artisty Andy Warhola.

thomas(Thomas Maier, kreativní ředitel)

Sláva značky měla rychlý vzrůst stejně jako pád,  proto v roce 2001 byla odkoupena značkou Gucci Group a pod vedením kreativního ředitele Thomase Maiera (původně zaměstnán u Hermés) ukázala v červnu téhož roku světu kolekci pro léto 2002. V následujících letech Bottega Vanetta představila nově kolekci  šperků, brýlí, nábytku, přičemž dále nabízela kolekci kabelek, bot, drobného koženého zboží a zavazadel. V roce 2005 představila Bottega Veneta svůj první dámský parfém a o rok později pánskou verzi. V roce 2006 Bottega Veneta otevřela školu pro nové řemeslníky na zpracování kůže – Scuola della Palletteria, která bude i nadále zárukou vysoké kvality a ruční práce koženého zboží luxusní značky Bottega Veneta.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Fgg7gVQA2P4&w=450&h=290]

Pokud Vás značka Bottega Veneta pohltila, tak neváhejte a navštivte kamenný obchod v Pražské Pařížké ulici č. 14, kde se o kvalitě přesvědčíte sami.

Zdroj: 12, 34-11