• Lifestyle  • LUXUSNÍ PENTHOUSE V DOMĚ Z 19. STOLETÍ

LUXUSNÍ PENTHOUSE V DOMĚ Z 19. STOLETÍ

Úžasné novogotické podkrovní prostory bývalého Victorian Midland Grand Hotelu nedaleko londýnské Kings Cross, jež byly zrenovovány proslulou Manhattan Loft Corporation, umožnily vznik tohoto dokonalého penthousu. Interiérový design je dílem Thomase Griema z britského designového ateliéru TG-Studio a kombinuje v sobě akcenty Pop Artu, Art Deca s gotizujícími prvky architektury stavby.

Byt se rozkládá na třech úrovních vestavěných do původní trámové konstrukce, která byla pečlivě zrekonstruována. Masivní trámy tak dodávají tomuto prostoru velmi osobitý styl. Přestože je penthouse koncipován ve stylu „openspace,“ nalezneme zde díky jeho členitosti a rafinovaným „vychytávkám“ designerů také potřebné soukromí. Jednotlivá patra jsou navzájem propojena zděným schodištěm a systémem galerií, jenž díky skleněnému zábradlí působí téměř neviditelně. Ve vzniklých nikách nalezly své místo vestavné úložné prostory a knihovny.

Hlavní prostor spodní úrovně je vyhrazena kuchyni, jídelně a obývacímu pokoji. Mramorový krb klasizujících tvarů vypadá perfektně v kombinaci s „retro“ jídelním stolem a koženými židlemi. Kousek opodál nalezneme ikonickou zlatočernou Gun Lamp v designu Philipa Starcka. Hned vedle zve k posezení pohodlná pohovka krémové barvy doplněná dvojicí subtilních křesílek. Solitérní kuchyně v bílém lesku je pak ideálním místem pro přípravu opuletních večeří. Ve stejném patře jsou ještě dvě další ložnice, každá s vlastní koupelnou a šatnou. Tyto pokoje jsou stavebně zcela odděleny od společenských prostor a koupelny s mramorovými obklady, vysokými stropy a bohatými lustry jsou synonymem luxusu.

Úroveň prvního patra je koncipována ve stylu společenského salónu s pohodlnou pohovkou a kulečníkovým stolem, pro který bylo netradičně zvoleno fialové plátno. V kombinaci se světle šedými stěnami a podlahami z ořechového dřeva působí velmi efektně červená také komoda ve vysokém lesku. Poslední a nejvyšší úroveň bytu je pak vyhrazena ložnici a koupelně. Z její galerie je možno přehlédnout celý prostor, ale v případě potřeby je možno tuto místnost oddělit těžkými sametovými závěsy. V podkrovní nice nalezla své místo zajímavá vestavná komoda.

Poděkování a zdroj fotografií: TG STUDIO