• Fashion News  • Březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Week odhalí to nejlepší z FW17

Březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Week odhalí to nejlepší z FW17

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 17. – 24. března 2017. Přehlídky, showroomy, nákupní akce, velká porce módy, inspirace a novinek. To je mezinárodní festival české a slovenské módy.

Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tématický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Již po druhé otevře své brány módě obchodní dům Kotva, jehož prostory budou využity úplně novým způsobem.

8aa08907836410ded782089f6e4f149b

Program březnové edice MBPFW  je už znám. Během čtyř přehlídkových dnů – od soboty 18. do úterý 21. března – svou tvorbu v Kotvě předvede 15 vrcholných osobností současné české oděvní scény. Všichni designéři premiérově představí své kolekce na sezonu podzim/zima 2017. Budeme se těšit na nové kolekce : Alter Era, Blažek, Daniela Pešková, CHATTY, Imreczeova, Jakub Polanka, Jan Černý, Kateřina Geislerová, LAFORMELA, Lukáš Macháček, Michael Kovacik, Miro Sabo, NEHERA, Petra Ptáčková, Situationist, Tiqe by Petra Balvínová, Zuzana Kubíčková.

ca3474ba0ffc44b75bf17409de192d62

Novinkou MBPFW je první haute couture módní přehlídka v České republice. Proběhne v neděli 18. března 2017 v rámci druhého benefičního večera MBPFW a magazínu Hospodářských novin Proč ne ?! pro nadaci Terezy Maxové dětem. Svou jarní kolekci vysoké krejčoviny předvede italský designér Francesco Scognamiglio. Rafinované róby rodáka z Pompejí patří mezi ten nejokázalejší luxus, jaký současná móda nabízí. Zaujal především specifickým průnikem klasické krejčoviny a rocku, exkluzivitou a chutí experimentovat s alternativními materiály a smyslnými a zároveň éterickými modely. Scognamigliovy jedinečné kreace nosí s oblibou nejpopulárnější osobnosti z řad mezinárodních celebrit v čele s Madonnou, Rihannou, Beyoncé či Lady Gaga.

I během dalšího ročníku MBPFW  proběhne soutěž pro mladé talenty VAN GRAAF JUNIOR TALENT 2017 o 50.000 Kč a přehlídku na zářijovém fashion weeku.  Do finále se probojovali Michaela Hriňová, Zoltán Tóth, Lukáš Krnáč a Adam Kost, kteří předvedou své minikolekce v neděli 19. března v 17:00 v pražské Kotvě. Minulém ročník  vyhrála dvojice Daniela Pešková a Filip Jakab z Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM.

29b3941e00d2c3a03dbd43dc51dd1746

Přehlídkový program pražského týdne módy doplní oblíbený doprovodný program. Nebude chybět  víkendový festival udržitelné módy, autorské výstavy a prodejní akce v módních buticích a galeriích.

#MBPFW
www.mbpfw.com
facebook.com/mbpfw
instagram.com/mbpfw

Zdroj: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...