• Fashion News  • Městská žena podle Sophistic by Veronika v kolekci jaro/léto 2016

Městská žena podle Sophistic by Veronika v kolekci jaro/léto 2016

Značka Sophistic by Veronika zaplavuje s novou kolekcí jaro/léto 2016 anonymní šedé ulice barvami, potisky a odpovědí na vše podstatné i nepodstatné – PROTOŽE. Kolekce s názvem PROTOŽE je inspirovaná jízdou na skútru a věnovaná městským ženám s citem pro vtip a ladnými křivkami.

Návrhářka Veronika Štěrbová, tvořící pod značkou Sophistic by Veronika, založila svůj brand v roce 2010 a již rok na to otevřela vlastní obchod spojený s ateliérem na pražských Vinohradech, ve kterém vznikají pravidelné kolekce a speciální edice. Veronika se věnuje převážně zakázkové výrobě, veškeré modely jsou tak přizpůsobeny každé ženě zvlášť.

V kolekci s názvem PROTOŽE pro sezónu jaro/léto 2016 se inspirovala svým každodenním rituálem, který jí samotné přináší pocit nespoutanosti a radosti z celého dne. Pocit, který by měla cítit každá moderní žena – ženskost, výjimečnost, sebevědomí. Sednout ráno na skútr, vydat se do ulic, cítit všechny vůně města, nechat vítr čechrat vlasy a ujíždět vstříc novému pracovnímu dni. Tento výjimečný pocit chce Veronika dopřát i ženám kolem sebe, proto je nadcházející kolekce tématicky věnována módě pro ženy, které se rády svobodně pohybují po městě a zažívají pocity vlastní přirozenosti, nespoutanosti a ženskosti ve všem, co právě dělají.

Jak sama Veronika k tématu kolekce říká: „Na skútru jezdím už dva roky a není nic krásnějšího, než vyrazit ráno do města za povinnostmi právě na skútru. Město je úplně v jiné perspektivě, vnímáte všechny vůně, všechny starosti zůstávají za vámi.“

Hlavní dominantou kolekce je materiál s pestrobarevným potiskem exotických květin a ptáků společně s barevnými odstíny korálově růžové, modré a doplňkovými barvami jako je oranžová nebo chladně mentolová. Linie modelů se soustředí na klasickou ženskou siluetu písmena „X“, „A“ nebo typického soudku. Veronika se ve své tvorbě dříve zaměřovala převážně na šaty a kabáty, avšak s letošní kolekcí rozšiřuje sortiment o topy, šortky, kalhoty a kožený křivák. Její specialitou je variabilní oboustranný kabát, který je nositelný na dva způsoby a v kolekci PROTOŽE prošel lehkým redesignem. Na základě úspěchu a oblíbenosti těchto kabátů, vznikly nově i oboustranné šaty.

DSC_0016

Hlavním mottem a názvem celé kolekce je slovo PROTOŽE, které je odpovědí na všechny otázky, které jsou pro ženy důležité…. Protože je krásné být ženou. Protože každá žena má mnoho tváří. Protože to tak cítím.

Kolekce je dostupná od 11.2.2016 v obchodě Sophistic by Veronika na adrese Jana Masaryka 52, Praha 2 – Vinohrady a najdete ji také na stránkách www.sophistic.cz