• Fashion News  • Módní dům Saint Laurent x Google představují inteligentní batoh Cit-e

Módní dům Saint Laurent x Google představují inteligentní batoh Cit-e

Google se nevzdal své myšlenky inteligentní technologie, která by naše každodenní životy usnadnila zcela unikátním způsobem skrze oblečení a doplňky. Již jednou se o tuto vizi pokusili, právě pod záštitou Googlu, členové projektové skupiny Jacquard a výsledkem byla chytrá bunda od značky Levi’s. Nyní Jacquard společně s módním titánem Yves Saint Laurent přichází s prvním luxusním chytrým batohem Cit-e.

Projekt Jacquard je smělým experimentem skupiny Google ATAP (Advanced Technology and Projects group), která usiluje o zkombinování látky s technologií. Cílem je povznést obyčejné, všední předměty a vylepšit je novými digitálními schopnostmi, přičemž by měly zůstat věrné svému původními účelu.

Přání skupiny Google ATAP je jednoduché- chtějí usnadnit život. Před pár lety se dostala do prodeje chytrá bunda Levi’s Commuter Trucker Jacket, která je také produktem projektové skupiny Jaquar. Bunda je primárně cílena pro cyklisty, kteří se během jízdy k telefonu nedostanou. Z tohoto důvodu je telefon s bundou spárován. Díky levému rukávu, na němž najdeme zapínací cvok, můžeme ovládat některé funkce našeho telefonu.
Do sluchátek je možné dostávat informace o aktuální trase, pro které jedeme, můžeme si nechat předčítat doručené zprávy, přesměrovat hovory do hlasové schránky, apod.

Pokud však nejezdíte dennodenně na kole, může se zdát tato poměrně nákladná bunda trochu zbytečná, a tak se Jacquard nezastavil pouze u ní. Spojil se s módním domem Yves Saint Laurent, aby společně ukázali, jak je možné technologii provázat s naším životem pomocí něčeho praktického, co nosíme každý den. Proto nyní přichází na scénu s chytrým batohem. Povrch levého popruhu batohu Cit-E je speciálně upraven, tak aby umožnil uživateli potáhnutím, poklepáním nebo zakrytím popruhu spustit různé funkce, aniž by uživatel musel vytáhnout telefon z kapsy.

Každé gesto lze v aplikaci Jacquard přizpůsobit určitým úkonům, jako je přeskakování hudby, zvyšování hlasitosti, spouštění asistenta nebo dokonce přijímání verbálních aktualizací navigace.

Po prohlédnutí si vzhledu batohu Cit-E, je zřejmé, že pokud předem netušíme, že se jedná o chytrý batoh, nejspíš bychom si toho ani nevšimli. Nenápadnost, přirozenost a podobnost s obvyklými předměty našeho každodenního života jsou totiž stěžejními elementy filosofie skupiny Jacquard.

Zdroje: 1, 2, 3