• Fashion News  • MONDAILY: Amazon tají e-shop s luxusní módou

MONDAILY: Amazon tají e-shop s luxusní módou

Co přinesl další týden v oblasti módy tentokrát? Mondaily má pro vás přehled toho nejdůležitějšího!

Amazon tají e-shop s luxusní módou

VRSNL, neboli „versional“, si zapište na seznam e-shopů s luxusními značkami, mezi kterými nechybí například Dolce&Gabbana, Jimmy Choo, Bottega Venetta nebo Balmain. Nejspíš by i zůstalo u samotného doporučení, kdyby před pár dny neunikla do mediálního prostoru informace o tom, že má e-shop spravovat společnost Zappos spadající pod Amazon. Stránka byla založena již v srpnu minulého roku a rozšiřuje tak působnost online giganta i v luxusní oblasti módy – na amazon.com se s těmito značkami v podstatě nesetkáte. Co je nicméně podivné, že e-shop zatím nepodpořila žádná reklama a na instagramu nemají jediný příspěvek. Můžeme se těšit na nějaký uměle plánovaný boom nebo si spíše Amazon ponechá stránku v „tajnosti“, aby přirozeně vyrostla z vlastních zdrojů? Nechme se překvapit!

Nevyužitý materiál Alexandra McQueena byl věnován studentům

„Nikdy jsme nic nevyhodili!“ – kreativní ředitelka značky Alexander McQueen – Sarah Burton, předala budoucím módním designérům nevyužité látky samotného Alexandra McQueena. Ty se objevili na londýnském fashion weeku hned první den v závěrečných pracích studentů University of Westminster a Central Saint Martins. Mezi zbytkovými látkami nechybělo cokoliv od šifonu v béžových odstínech po tvíd nebo hedvábí. Co říkáte na výsledek?

Udílení Oscarů pod značkou “Vintage”

Slovo udržitelnost bylo snad nejčastěji skloňovaným za rok 2019. Letos ale nechyběla ani v šatníku hvězd procházejících se na červeném koberci při udílení Oscarů a ani následných večírcích. Herečka Margot Robbie oblékla vintage Chanel, Joaquin Phoenix nosila jeden tuxedo oblek z dílny Stelly McCartney po celou sezónu udílení cen a Kim Kardashian všechny zastínila archivními ikonickými šaty Alexandra McQueena – takzvaným „Oyster dress“ z roku 2003. Za nás krok správným směrem!