• Fashion News  • Mondaily: Digitální pařížský fashion week #DEN1

Mondaily: Digitální pařížský fashion week #DEN1

Je to tu. Dlouho očekávaný pařížský fashion week. Tentokrát ale v digitální formě. Jak vypadal první online den jedné z nejprestižnějších módních událostí?

Naomi Campbell uvedla začátek pařížského fashion weeku

První den pařížského fashion weeku je za námi – tentokrát v digitální podobě. Samotné uvedení celého programu stálo na topmodelce Naomi Campbell, která své video věnovala boji za rovnoprávnosti v naší rozmanitosti a naléhala na pravidelné rozhovory s kulturními menšinami v každé zemi na světě.

„Začíná to teď ve Francii. Jsem Naomi Campbell a prohlašuji pařížský fashion week za zahájený.“

A jak se s digitální podobou poprali samotní designéři?

Dior, Iris Van Harpen, Ulyana Sergeenko a další zvolili formu krátkého videa s představením kolekce. Ralph & Russo vytvořili snovou sbírku, kterou oblékla avatar-modelka v prostředí sedmi divů světa. Značka Schiaparelli překvapila ne-kolekcí, když ve svém videosnímku představila kreativního ředitele Daniela Roseberryho na lavičce v parku, jak si dělá náčrtky imaginární kolekce.

„Život je dnes plný protikladů; pandemie převrátila vše, co jsme věděli. Nyní mám místo týmu, který by tyto náčrty zrealizoval, pouze vlastní fantazii. Namísto náměstí Place Vendôme v Paříži jsem ji načrtnul na lavičce v parku Washington Square v New York,“ Řekl návrhář ve svém prohlášení.

Veteránská módní novinářka Suzy Menkes odstoupila

Ve vydavatelství Condé Nast zažívají pořádná škatulata. Po nedávné spekulaci, že má odstoupit dokonce Anna Wintour – šéfredaktorka americké mutace Vogue, která se nepotvrdila, došlo i na protřelou novinářku Suzy Mekens. Ta ve vydavatelství strávila 6 let a její články se objevuje ve 21 mezinárodních edicích Vogue a je překládána do 15 jazyků. Předtím působila dlouhých 26 let jako módní editorka pro International Herald Tribune.