• Fashion News  • MONDAILY: Jak bude vypadat svět poté?

MONDAILY: Jak bude vypadat svět poté?

Bohužel, již dnes se začínají ozývat dopady koronavirové krize, které rozhodně nejsou zanedbatelné. A to jsme teprve na začátku. Jak bude vypadat svět poté?

Bangladéši hrozí zhroucení

Miliony pracovníků nejen v bangladéšských továrnách pociťují dopady pandemie na své životy. Celý módní průmysl v Evropě i Americe se nyní utnul a většina výrobců tak začala rušit své objednávky v těchto prokletých zemích. Jak totiž víme, plat dělnic nebyl nejvyšší ani před krizí, nyní jim však hrozí opravdová chudoba. I když se o konci fast fashion mluví již dlouho, kroky ke zlepšení podmínek žen v těchto továrnách podnikl málo kdo. Uvědomí si to některé značky a budou se snažit tamní situaci pomoci? Nebo nynější situace povede ke změně celého módního světa?

W magazine upadl do režimu přežití

Známá módní bible W magazine má vážné potíže. Většina redaktorů byla vyhozena – kromě těch, kteří se věnují online sekci, nicméně i ti nyní pobírají pouze snížené platy. Další vydání časopisu se tak odkládá na neurčito a jeho aktuální generální ředitel Marc Lotenberg se vyjádřil, že je otevřený možnosti odkupu magazínu. A to je teprve začátek. Přežijí tištěná média tuto krizi?

Pařížský fashion week zrušen

O změně konceptu světových fashion weeků se hovoří již dlouho. Odstartuje tato doba moment zlomu, ve kterém se již většina značek bude muset přesunout do online světa? Pařížský fashion week se zrušil, český zatím jen posunul. S prvním online vysíláním přišel designér Giorgio Armani na milánském fashion weeku na konci února, kdy vyzval hosty, aby zvážili svou účast a show sledovali skrze livestream. Je to konečně dostupná budoucnost, která zamezí nadměrnému cestování? Můžeme jen doufat.