• Fashion News  • Mondaily: Karlovarský festival se ruší

Mondaily: Karlovarský festival se ruší

Další týden a další smutná zpráva – ani KVIFF se letos konat nebude. Alespoň Czech Grand Design své konání nezrušil, i když musel vítěze vyhlásit takzvaně “na dálku”. Kdo se na pomyslný stupínek vítězů postavil tentokrát?

Karlovarský festival se ruší

Vzhledem ke koronavirové krizi se ruší další a další akce. Očekávaný verdikt tentokrát padl v souvislosti s karlovarským festivalem, který se měl uskutečnit v červnu. Fanoušci filmu si tak budou muset na další ročník rok počkat. „Dospěli jsme k závěru, že konání letošního ročníku karlovarského festivalu v náhradním termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit,“ vyjádřil se prezident KVIFF Jiří Bartoška.

Czech Grand Design má své vítěze

Minulý týden rozhodla porota o vítězích soutěže Czech Grand Design pro rok 2019. I když vyhlášení probíhalo na dálku, radost výhercům jistě nechyběla ani tak. Absolutní vítězkou se stala Lucie Koldová, která se tak po úspěchu z roku 2012 stala první dvojnásobnou držitelkou ocenění Grand Designér roku. V kategorii módy zabodoval návrhář Jan Černý, který si ve svém mladém věku připsal již několik významných momentů – mimo jiné, když si jeho návrh prestižek oblíbil i Virgil Abloh – kreativní ředitel Lousi Vuitton. Všem vítězům gratulujeme!

Fashion editorialy se mění na Fashion self-portréty

Při karanténních opatřeních, jaká zasáhla většinu světa, si téměř žádný časopis nemohl dovolit velkolepá focení pro nejnovější čísla. Už ani nevíme, kdo byl první, ale trend vlastních fotek modelek nás prostě baví. Je neotřelý, kreativní, osobitý a vypadá prostě skvěle! Vogue Arabia věnovala těmto self-portrétům dokonce místo na obálce, proslulou se stala také fotosérie s Bellou Hadid skrze Face Time pro Vogue Italia. Znamená to konec fotografů a stylistů?