• Fashion News  • MONDAILY: Jan Černý novým kreativním ředitelem české Kary

MONDAILY: Jan Černý novým kreativním ředitelem české Kary

Nejmladší český designér obsadil pozici kreativního ředitele, plus-zise modelka se prošla po přehlídkovém mole Chanel a redesignovaná klasika v podání evropsko-japonské kolaborace. Startuje nový týden a spolu s ním přinášeníme další várku módních novinek.

Jan Černý novým kreativním ředitelem české Kary

Česká značka Kara, která se věnuje kožené módě, oznámila nového kreativního ředitele Jana Černého, který se tak stává prvním nejmladším designérem na této pozici v našich končinách. Navzdory věku má Jan za sebou mnoho úspěchu jak na domácím, tak zahraničním poli, kde například působil na půlroční stáži u Louise Vuittona, jehož kreativní ředitel Virgil Abloh si oblíbil Janův design českých „prestižek“. A my přejeme, ať spolupráce jen kvete!

První plus-size modelka pro Chanel po 10 letech

Jill Kortleve je první plus-size modelka po deseti letech, která se prošla po přehlídkovém mole Chanel na pařížském týdnu módy. Tento krok zaznamenal obrovský úspěch a sama Jill se vyjádřila, že „se v módě právě dějí tak potřebné změny, na které jsem nesmírně pyšná a jsem vděčná, že zrovna já mohu být součástí.“. Za nás sice úplně plus-size nevypadá, ale rozhodně jí to moc sluší!

Louis Vuitton X Nigo

Evropsko-japonská kolaborace, která nese poslání Virgila Abloha – „streetwear je mrtev“. Žádná loga značky Nigo – jen solidní, džínovo-tvídová kolekce, s jakou uspějete klidně na pohovoru. Kam se poděl starý známý Virgil? Nechme se příště překvapit a zatím se kochejme re-designovanou klasikou!