• Fashion News  • Mondaily: Princ Charles představí kapsulní kolekci

Mondaily: Princ Charles představí kapsulní kolekci

Další týden je tu a s ním i módní novinky, které by vám neměly uniknout. Tentokrát je to královská kolekce od prince Charlese, prnví linie spodního prádla od Karla Lagerfelda nebo diamantová akvizice módního domu Louis Vuitton!

Princ Charles představí kapsulní kolekci

Přímo královské partnerství s Yoox Net-a-Porter s názvem Modern Artisan Project bude zahájeno 17dílnou kolekcí navrženou šesti studenty módy a čerstvými absolventy Politecnico di Milano a celá tato kapsulní kolekce vznikne v prostorách Dumfries House – v sídle nadace Charlese, prince z Walesu. Ten má nezlomnou vášeň pro udržitelnost a padnoucí obleky. Kolekce bude mimo jiné založena i na práci Leonarda da Vinciho, od jehož smrti uplynulo minulý rok již 500 let. Kolekce by měla být představena již v prosinci.

Karl Lagerfeld uvádí kolekci spodního prádla

Je to tady! Značka Karl Lagerfeld vstupuje na trh se spodním prádlem a již 13. listopadu zahájí prodej první kolekce exkluzivně na Karl.com a platformě Zalando. Veškeré kousky, na které se můžeme těšit, jsou vyrobeny z prvotřídní bavlny a luxusních směsí. Nechybí ani elastický pás s ikonickým logem tohoto módního domu nebo krajkové variace. A na své si přijdou dokonce i pánové!

Poslední akvizice značky Louis Vuitton? 549karátový diamant!

Poté, co na začátku roku 2020 získal druhý největší diamant na světě – Sewelô, přidal nyní Louis Vuitton do své pokladny další působivý klenot. Luxusní dům ve spolupráci s HB Antwerp a Lucara Diamond Corp ohlásil akvizici „Sethunya“ – těžkého 549karátového diamantu objeveného v botswanském dole Karowe. Odhaduje se, že extrémně čistý diamant je starý 1–2 miliardy let. Louis Vuitton také odkryl své plány, jak s ním naložit – ve spolupráci s řemeslníky z HB Antwerp nabídne jeho řez na zakázku svým nejlepším klientům.